Kıbrıs’ta Yaşanan Gelişmeler Üzerine

Üniversiteler bilimin ve milletimizin geleceği olan gençliğin çağına uygun bilgi ve donanıma sahip olarak yetiştirilmesini gaye edinen eğitim kurumlarıdır. Ancak bu kutlu yapılar bazen maalesef ülkemiz ve milletimiz üzerinde oyun oynayanlarım kirli senaryolarına şahitlik etmektedir. Özellikle de gün geçtikçe kan kaybeden bölücü terör örgütü toplumsal kargaşadan medet ummakta ve hayal ettiği kaos ortamının merkezi olarak üniversiteleri faaliyet alanı seçmektedir. Kıbrıs Lefke de meydana gelen olaylar bu anlayışın bir yansımasıdır.

Lefke Üniversitesinde aylardır süren terör propagandası sonucunda dün akşam saatlerinde birtakım hadiseler vuku bulmuştur. Özelinde Lefke Üniversitesindeki Ülkücü Türk Gençlerine genelinde ise Lefke halkına tehdit eden bölücü terör örgütü yandaşları ülküdaşlarımıza saldırmış ve bu esnada vatandaşların ciddi zarar görmesine sebep olmuştur. Ülküdaşlarımıza yönelik bu kahpece saldırı esnasında Kıbrıs Türk’ünün evleri,arabaları ve işyerleri hedef alınmıştır. olayın vahim yanı ise sokağa terör üniversiteden çıkmış olmasıdır. Kıbrıs’daki ülküdaşlarımız bu saldırılar karşısında taviz vermeyerek yetkililer tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınana kadar sadece kendilerini müdafaa etmişlerdir. Ülküdaşlarımız bu haksızlığa ve zulme boyun eğmeyip, olağan şekilde canlarını savunmuşlardır.

Lefke’de yaşanan hadiselere hangi boyuttan bakarsak bakalım kabul edilmesi mümkün dahi değildir. Zira olaylarda kendi can güvenliklerini sağlamaya çalışan ülküdaşlarımız olayın sebebi olarak gösterilmemeli, hatta böyle bir saldırıya maruz bırakıldıkları için kendilerinden yetkililerce özür dilenilmelidir. Geçmişini çok iyi bildiğimiz ve terör örgütünün dağ kadrolarına kucak açan ve Kıbrıs’ı müzakere masalarında peşkeş çekmek için kapı kapı dolaşan zat rahmetli Cumhurbaşkanımız Raif Rauf Denktaş’ın mirasına ihanetten bir an evvel vazgeçmelidir. Sözde Kıbrıs Türk’ünü temsil etmeye çalışan geri planda ise Türk ve Türklük düşmanlarına gülümseyerek her fırsatta Ülkü Ocaklarını hedef alan siyasi partiler ateşle oynadıklarının farkına varmalıdır. Olayları tarafsız bir şekilde kamuoyuna iletmekle mükellef olduğu halde her fırsatta Türk Milliyetçilerini kargaşanın temel sebebi ilan etmeye yeltenen medya kuruluşları bu yanlıştan bir an önce dönmelidir. Hepsinden de önemlisi mevcut siyasi sınırları dışında ancak, her şeyiyle bizden olan Kıbrıs’da meydana gelen bölücü terörün propagandaları ülkemizi uluslararası alanda küçük düşürürken gaflet uykusuna dalan Türkiye Cumhuriyeti yöneticileri bu konuda gerekeni yapmalıdır. Müzakereden mücadeleye döndüklerini ilan edenler hem yurt içinde hem de yurt dışında bölücü terör örgütünün yapılanmalarını sona erdirmek için her türlü iş ve işlemi yapmakla yükümlüdürler.

Ülkü Ocakları eğitim ve Kültür Vakfı olarak Yavru Vatanımız Kıbrıs’da meydana gelen tüm gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz. Özellikle de Lefke’de meydana gelen olayların devamında yaşanan tüm gelişmelerin takipçisi olacağız. Müzakere masalarında Kıbrıs Türklüğünü yok etmeye çalışanların, şehitlerimizin emanetini kirletmesine müsaade etmeyeceğiz. Pazarlıklarını daha rahat yapabilmek adına Türk Yurdu Kıbrıs’da Ülkü Ocaklarının kapatılması için mücadele veren bu zihniyetin ve bunun uzantısı olan medya kuruluşlarının, siyasetçilerin ve sivil toplum kuruluşlarının heveslerini kursaklarında bırakacağız.

Unutulmamalıdır ki Anadolu’nun Bozkurtları için Kıbrıs ne gözden ne de gönülden ırak değildir. Hadiselerin tekrarlanmamasını temenni ediyor, saldırıya uğrayan ülküdaşlarıma ve Lefke’deki soydaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu duygu ve düşünceler ile rahmetli Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş olmak üzere Kıbrıs Türklüğü için hayatını ortaya koymuş tüm büyüklerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bugün onların izinde ve emanetlerinin bekçisi olan yiğit ülküdaşlarıma selam, dua ve muhabbetlerimi iletiyorum.
Asla unutulmasın ki ne Kıbrıs Türkleri ne de Kıbrıs’daki ülküdaşlarımız yalnız değildir.

Olcay KILAVUZ – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
31 Mayıs 2016


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter