Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesinde Meydana Gelen Olaylara İlişkin Basın Açıklaması

Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesinde bölücü terör örgütünün uzantıları tarafından milliyetçi öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen saldırılarda 1 ülküdaşımız yaralanmış, 9 ülküdaşımız ise gözaltına alınmıştır. Bölücü terör örgütü elebaşısının “doğum günü” vesilesiyle olaylar çıkaran bu örgüt yandaşlarına karşı üniversite yönetiminin hiçbir tavır ortaya koymadığı gibi, bu grupların üniversitelerde üslenmesine göz yumdukları tarafımızca çok net olarak bilinmektedir. Ne yazık ki bazı milletvekilleri de bölücüleri himaye etmekte ve ülkücülere yönelik nefretlerini açıkça ortaya koymaktadır.
Ülkücü öğrencileri “terörist” ilan edip, bölücüleri “masum öğrenciler” olarak göstermeye çalışmanın hiçbir akli, vicdani ve hukuki açıklaması yoktur. Ülkücü öğrencilere yönelik iftiralarda bulunarak, bölücüleri aklamaya çalışanlar büyük bir ihanetin içerisindedir. Kıbrıs’ta huzursuzluk çıkaranlar; zaten birçoğu sabıkalı olan örgüt uzantılarıdır. Yaşanan kargaşa ortamının yegâne sorumlusu, eğitim ve öğretimle hiçbir ilgileri bulunmayan bu sözde öğrencilerdir. Vatan ve millet sevdalısı öğrencileri hedef gösteren, onları bölücülerden daha aşağı gören zihniyetin, bizim nazarımızda bölücülerden aşağı kalır yanı yoktur.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, Kıbrıs’ta yaşanan gelişmeleri çok yakından takip etmekte, ülküdaşlarımızın sorunlarıyla çok yakından ilgilenmekteyiz. Ülkücü öğrencilere ve Ülkü Ocakları’na yönelik saldırılarda bulunanların; Kıbrıs’tan ülkücü hareketi silmek isteyenlerin, heveslerinin kursaklarında kalacaklarını belirtmek isteriz. Yetkili makamların olayların aydınlatılması ve sorumlular hakkında gereken gayreti göstereceğini umuyoruz.


Kategorisi: Basın Açıklamaları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter