Kerkük Türkmenleri’nden Osmaniye Ülkü Ocakları’na Ziyaret

Osmaniye Ülkü Ocakları’na Kerküklü Türkmen kardeşlerimiz ve Kerkük Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Akkoyunlu ve heyeti tarafından ziyaret gerçekleştirildi.Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Eroğlu bu anlamlı ziyarette de bir konuşma yaptı. Konuşmalarında:

‘’Turan Ülküsünün nazlı çiçeği Kerkük’ten gelen misafirlerimiz Hoş Geldiniz. Öncelikle bir Türkmen kenti olan Tuzhurmatu’da yapılan hain saldırı sonucu şehit olan başta Irak Türkmen Cephesi Başkan yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ve tüm şehitlerimiz rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Osmanlı Devleti’nin çekilmek zorunda kalmasıyla o toprakların asıl sahipleri olan Türkmen soydaşlarımız kah baskıcı Baas rejimi tarafından kah emperyalizmin uşaklığı yapan peşmergeler tarafından baskıya ve katliama maruz kalmışlardır. Her şeye rağmen Türk olduklarını inatla haykıran Türkmen kardeşlerimizin her zaman yanındayız, Misak-i Milli sınırlarımız içinde yer alan ve ayak oyunlarıyla bizden koparılan Kerkük ve Musul için devletimiz biran önce gereğini yapmalıdır. Her ne kadar da Irak deselerde, Kerkük gönlümüze yakındır. Ülkücü Hareketin duası, yüreği ve kalbi Türkmenlerdir. Allah Yar ve Yardımcıları Olsun.’’ Dedi.

Kerkük Yeni Tisin Belediye Başkanımız Necdet Akkoyunlu duygu dolu konuşmalarında bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen kutlu dava adamları, Ülkücüler ve Milliyetçi Harekete sonsuz desteklerinden dolayı gönülden minnettar olduğunu dile getirdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter