Kayseri Ülkü Ocakları’ndan 3 Mayıs Etkinlikleri

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Tarafından 3 Mayıs Türkçülük bayramı ile ilgili bir dizi kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi.

Öncelikle İl Ocak Binası yanında teşkilat mensubu Ülkücü Gençler tarafından davul zurna eşliğinde oyunlar oynandı halaylar çekildi ve gençler eğlenceli bir kutlama gerçekleştirdi. Daha sonra Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Gümüş, yönetim kurulu, çok sayıda Ocak mensubu gencimiz, Kamu Sen İl Temsilciliği, Kayserili Sanayici İş Adamları ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla  İl Ocak binamızda toplanarak Kayseri Cumhuriyet Meydanına yürüyüş gerçekleştirilmiştir.

Cumhuriyet meydanı Atatürk heykeli önünde  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra Kayseri İl Başkanımız Selim Gümüş Bey Kısa bir Konuşma gerçekleştirmiştir. Konuşmasına “Allah’ın lütfu bereketi mağfireti üzerimize olsun Selamünaleyküm” diyerek başlayan İl Başkanımız Selim Gümüş Bey öncelikle bizi burada buluşturan Yüce Allah’a hamd-ü senalar olsun diyerek Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli üyeleri, sayın basın mensupları yiğit dava arkadaşlarım 3 Mayıs Türkçülük Bayramımız hepimize kutlu olsun. Böylesine karanlık bir dönemde 3 Mayıs Türkçülük bayramını kutlayan yiğit dava arkadaşlarımı değerli Kayserilileri yürekten tebrik ediyorum. Hepinizin buraya gelmesinde dolayı da teşekkür ediyorum. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kayseri Ülkü Ocakları Başkan yardımcımız Hüsnü Doğan yapacaktır diyerek sözü devretti.

Kayseri Ülkü Ocakları il Başkanımız Selim Gümüş Bey’in konuşmasının ardından mikrofona İl Ocak Başkan Yardımcısı Hüsnü Doğan çıkmıştır. Hüsnü Doğan “Kıymetli vatandaşlarımız, sayın basın mensupları, yiğit dava arkadaşlarım. Bu gün burada 7 Eylül 1944 de başlayan ve 29 Mart 1945’e kadar devam eden yargılamaların, çileli bir yolun yıldönümünü anmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bu çileli yolda hayatı boyunca taviz vermeden yol alan, yargılama esnasında uzun süre hapis yatan büyük dava insanları 23 vatansevere selam olsun ruhları şad olsun  Onları bize emanet ettiği Türkçülük Bayramı bu şanlı direnişin, haksız yargılamaların bir sonucu olarak bizlere emanet edilmiş olan bir bayramdır. Tabiri caizse direnişin eseri olarak o günden bu güne kadar aralıksız olarak kutlanan bir şenlik günüdür. İşte böylesine bir yargılamadan 3 Mayıs gibi büyük bir bayram doğmuştur. Bayramımız kutlu olsun. Görüyoruz ki o günlerde baskı ve zulüm ile Türk milletini yok etmek isteyenler şimdilerde aynı şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Türk milleti küllerinden doğar, lakin ihanet edenlerin külü dahi bu vatanda yer bulamaz. Tüm bunların gerçekliğinde çile çekenlerin bayramı diyebileceğimiz 3 Mayıs Türkçülük bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Yeni baskılar yeni 3 Mayısları, yeni 3 Mayıslar yeni kahramanları besler, Ülkücü Hareket her bir neferiyle en karanlık günde bile davasının ve milletinin arkasındadır bedeli ne olursa olsun.  Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene!” dedi.

Konuşmanın akabinde Cumhuriyet Meydanından Kartal Şehitliğine Yürüyüş devam etti. Kartal şehitliğinde Kuran ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından Ülkü Ocakları İl binasına kadar yürümeye devam eden kalabalık il binası önünde Ülkücü yemini yapmıştır ve İl Başkanımız Selim Gümüş teşekkür konuşması yaptı.

Akabinde açılan 3 Mayıs 1944’e ışık tutan fotoğraf sergisi ziyaret edildi. Sergide yer alan fotoğraflar ilgiyle karşılandı.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter