Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Aksaray Teşkilatlarımız Ziyaret Edildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimizden oluşan bir heyet Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Aksaray Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz ilk olarak Kayseri Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya bir süre Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş ile görüştü. Türkiye’nin yaşadığı süreç ve bunun Kayseri’deki yansımaları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Genel Başkan Yardımcımı Ozan Kaya Ülkücü Hareket’in olaylara bakış açısı ve yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Kayseri’den sonra Nevşehir’ geçen heyet Nevşehir Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı ile bir görüşme yapan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya bulunduğumuz siyasi ortam içerisinde kimin kime hizmet ettiğinin belli olmadığını, bu nedenle Ülkücülerin her zaman olduğundan daha fazla dikkatli olmaları ve hassas davranmaları gerektiğini söyledi. Nevşehir’in gençlerin sorunları hakkında bilgi alan Ozan Kaya Ocaklarımızın sosyal alanda var olmak ve gençleri kazanmak için çeşitli projeler gerçekleştirmesi gerektiğini belirtti. Ocaklı gençlerle de bir süre sohbet eden Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Niğde’ye hareket etti.

Niğde’ye ulaştığında Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Kızıl tarafından karşılanan Genel Başkan Yardımcımız ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz Ocak binasına geçti. Ocak binasında üniversite ve ortaöğretim birimlerinde Ocaklı gençlerle sohbet eden Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Kızıl ile bir toplantı gerçekleştirdi. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Ülkücülerin mücadelesinin meşru zeminlerde olması gerektiğini vurgulayarak eğitime öncelik verilmesi ve Ülkücülerinin eğitimlerini mutlaka tamamlamaları gerektiği üzerinde durdu. Şiddet ve kaos ortamından uzak durulması gerektiğini belirten Kaya başarının ancak ilim sahalarında elde edilebileceğini işaret etti. Niğde’de ki istişarelerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Aksaray’a gitmek üzere yola çıktı.

Son olarak Aksaray’a giden Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ilk olarak Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Ferit Köse ile görüştü. Görüşmede Aksaray’da gündeme ilişkin gelişmelere bakış açısı ve Üniversitedeki durum hakkında bilgi aldı. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Üniversiteli ve Ortaöğretimli gençlerle sohbet ederek geleceğe dair görüşlerini dinledi. Ocaklı gençlere çevreleriyle etkileşim içinde olmalarını, aktif bir şekilde çalışarak bulundukları ortamda Ülkücü Hareket’in ideallerini ve ulaşmak istediği hedefi anlatmalarını istedi. Parlak bir karaktere sahip olmadan parlak bir Ülkücü olmanın mümkün olmadığını belirten Ozan Kaya dürüstlük ve ilkelerimizden ne vaad edilirse edilsin asla taviz verilmemesi gerektiğini belirtti.

Aksaray’daki istişarelerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz daha sonra ziyaretlerini tamamladı.

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter