Kastamonu Ülkü Ocakları, Dilde Fikirde İşte Birlik Gecesi Düzenledi

Kastamonu Ülkü Ocakları, “Dilde Fikirde İşte Birlik Gecesi” düzenledi.

Hüsnü Tandoğan Spor Salonunda düzenlenen gecede salonun tıklım tıklım dolduğu gözlemlendi. Binlerce kişinin katıldığı gecede ünlü sanatçılar, Ali Kınık ve Mustafa Yıldızdoğan coşku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Kastamonu Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programa belediye başkanı Turhan Topçuoğlu`nun yanı sıra MHP MYK üyesi Ziya Yılmazbilen, Milletvekili Emin Çınar, İl Başkanı İlhan Engin, ilçe başkanı Ali Osman Kurtçu, belediye başkan Adayı Hayati Hamzaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çağılcı ve teşkilattan bir çok isim katıldı.

Gecede ilk olarak konuşma yapan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Resül Köprülü; Bu gece en uzun gece, bu gece ülkücülerin gecesi, bu gece Kastamonu’da ki Bozkurtların,Asenaların şahlanış gecesidir. Ülkü Ocakları Müslüman Türk milletinin içinden çıkmıştır ve Müslüman Türk’ün özüdür. Yine ocaklarımız Müslüman Türk töresinin yaşandığı Hoca Ahmet Yesevi hazretlerinin kutsal ocağı bu ocak Mevlana’nın külliyesi, bu ocak Yunus’un türbesidir. Biz on bir bin yıldır uluyan bozkurtun gür sesi, biz Kürşadın kırk çerisi, biz Fatihin aslanları, Yavuzun kılıcı, Başbuğumuz Alparslan Türkeşin neferleri,liderimiz Devlet Bahçeli’nin evlatlarıyız.” dedi. Köprülü, “Ülkücülerin birliği Türkiye’nin birliği demektir, son günlerde gaflet-dalalet ve hatta hıyanet içerisinde bulunanlar bilmelidir ki en güçlü silah fikir, en güçlü fikir Türk Milliyetçiliğidir.” şeklinde konuştu. Köprülü aynı zamanda Ülkücülerin büyük Türk Dünyası’nın yükünü omuzlarından taşıdığını dile getirdi.

Konuşmanın ardından Resül Köprülü, belediye başkanı Turhan Topçuoğlu`na plaket taktim etti. Programa “Büyük Orta Doğu Projesi ve Türkiye” ve “Mehmet akif ve istiklal marşı ruhu” isimli kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek devam edildi.

 


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter