Kastamonu, Samsun, Sinop ve Ordu Teşkilatlarımız Ziyaret Edildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz teşkilat ziyaretleri kapsamında Kastamonu, Samsun, Sinop ve Ordu illerini ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz ilk olarak Kastamonu’yu ziyaret etti. Burada Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Tarık Ziya Çağılcı ile bir görüşme yapan Ozan Kaya Kastamonu’nun durumu ve Kastamonu Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un da selamını ileten Ozan Kaya Ocaklı Gençlerle bir süre sohbet etti. Ülkücü Gençliğin her alanda aktif olmasının önemli olduğunu bunun içinde öncelikle eğitimlerini tamamlayarak alanlarında uzmanlaşmış bireyler haline gelmeleri gerektiğini vurguladı. Yeni eğitim öğretim döneminde Üniversitelerde yapılacak Öğrenci Konseyi seçimlerini de hedef olarak gösteren Ozan Kaya bu anlamda gece gündüz demeden çalışılması gerektiğini söyleyerek başarının ancak bu şekilde sağlanabileceğini söyledi. Ocaklı Gençlerin de görüşlerini dinleyen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya sorunların çözümü noktasında projelerin üretilmesi gerektiğini dile getirdi. Kastamonu’daki görüşmelerini tamamlayan Genel Merkez Heyetimiz daha sonra Samsun’a geçti.

Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya Samsun’da Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Batuhan Örs ve çok sayıda Ocaklı Genç tarafından karşılandı. Samsun Ülkü Ocakları binasına geçen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya burada Mehmet Batuhan Örs ile bir süre görüştükten sonra Ocaklı gençlerle sohbet etti. Yeni eğitim öğretim döneminin çok önemli olduğunu vurgulayan Kaya Türkiye’nin milli manevi değerlere önem veren ve önceliği bilen Ülkücü gençlerin tahsillerini mutlaka tamamlamaları gerektiğini belirtti. İşin bununla bitmediğini dile getiren Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya eğitimini gördükleri alanda projeler geliştirerek Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarlarının Ülkücü Gençlerin içinden olması gerektiğini belirtti. Buradaki istişarelerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Sinop’a geçti.

Teşkilat ziyaretleri kapsamında üçüncü durak Sinop oldu. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimizi Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzcan Genç ve beraberindekiler tarafından karşılandı. Sinop’u durumu hakkından bilgi alan Genel Başkan Yardımcımız yeni eğitim döneminin başlamasıyla birlikte Ülkücü Hareketin daha aktif olması gerektiğini belirterek kapalı kapılar ardında gençliğimiz üzerinde planlar yapanlara fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi. Daha fazla kişiye ulaşmak için çalışmaların yapılmasını belirten Genel Başkan Yardımcımız yerel anlamda yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerilerinin ortaya konması noktasında çalışmalar yapılmasını istedi.

Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’nın son durağı ise Ordu oldu. Ordu Ülkü Ocakları Başkanı Dursun Kalpaklıoğlu ile bir görüşme yapan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Ocaklı Gençler bir süre sohbet etti. Türkiye’de eğitim kurumlarının açılmasıyla bir hareketlilik başladığını belirten Genel Başkan Yardımcımız şer odaklarının kavga ve kaos ortamı yaratma planlarına alet olunmamasını gerektiğini dile getirerek bu tür olayların tarafı olmanın bir yarar getirmeyeceğini söyledi Bu kapsamda önceliğimizin eğitimi tamamlamak olduğunu belireten Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya her Ülküdaşımızın Üniversitelerinde aktif bir çalışma içine girmesi gerektiğini belirterek yapılacak olan Ordu’da yapılacak öğrenci konsey seçimlerinin mutlaka kazanılması gerektiğini belirtti.

Ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve beraberindeki Genel Merkez Yöneticilerimiz daha sonra Ordu’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter