Kartal Ülkü Ocakları Hocalı Katliamı Konulu Resim Sergisi

Kartal Ülkü Ocakları, “Arşı Titreten Vahşet Hocalı Katliamı” isimli resim sergisini Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde açtı.

İlginin yoğun olduğu sergi açılışına;MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, MHP Myk Üyesi Mehmet Bülent Kartaş,MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Kotra, ve çok sayıda ülkücü genç ile Kartallı vatandaş katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya şunları ifade etti;  “Bundan 22 sene önce Ermeni güçleri tarafından dağlık Karabağ bölgesinde özellikle bölgeye yerleşmiş olan Rus 366. Mekanize Tugayının da destekleri ile Ermeni güçleri tarafından hunharcasına katledilen soydaşlarımızı anmak biz Türk milleti olarak bizim milletimize karşı yapılan tarih boyunca gerçekleştirilen katliamlarını hatta soykırımlarını çok fazla dile getiren bir millet olmamışız. Türk milleti çok geniş bir coğrafyaya yayılmış. İmparatorluklar ve devletler kurmuş ve Türk milletinin sınırlarını devam ettirmek durumunda kalmış olan bir millettir. Özellikle imparatorluğumuzun yıkılış çekiliş döneminde , balkanlardan ve Kafkaslardan o bozgun dönemlerinde geri çekiliş esnasında milyonlarca dindaşımız katliamlarla, soykırımlarla katledilmiştir. Konuşmamın başında dile getirdiğim gibi çok fazla üzerine düşülmemiş, bunları çok fazla dünyaya duyurmamışız. 1915 yılında Osmanlı İmparatorluğunun o zor dönemlerinde, 7 cephede birden Osmanlı imparatorluğu savaşırken, o tarihe kadar imparatorluğun en üst kademelerinde, dış işleri bakanından tutunda devletin bütün bürokrasisin de çok önemli yerlerde olan Ermeniler, Osmanlı vatandaşı olan Ermeniler dış güçlerinde özellikle Fransa’nın, Amerika’nın, İngiltere’nin de kışkırtmasıyla Anadolu da, Doğu Anadolu da Ruslarla iş birliği yaparak Anadolu’nun birçok yerinde katliam gerçekleştirmişlerdir. Osmanlı bir tedbir olarak bu bölgede yaşayan Ermenileri oralardan alarak, daha güneye yerleştirmiştir ve bunun adına da tehcir denilmiştir.

Kartal Ülkü Ocakları son Ülkücü Şehidimiz Yusufiyeli Cengiz Akyıldız’ı da unutmadı. Hhp esenyurt seçim irtibat büromuzun açılışında yapılan bir hain saldırı sonucu şehadet şerbetini içerek,ülkücü şehitler kervanının hem şahidi,hem şehidi olan Yusufiyeli Cengiz Ağabeyimizin resmi Kartal Ülkü Ocakları tarafından Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bulunan basın şehitleri bölümüne asıldı… resmi Kartal Ülkü Ocakları’nı temsilen Cengiz Ağabeyimizin en yakın çalışma arkadaşı olan Mhp İstanbul İl Başkan Yardımıcımız Murat Kotra yerine astı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter