Kars Ülkü Ocakları’ndan “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” Gecesi

Kars Ülkü Ocakları tarafından “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” gecesi düzenlendi. Kars Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen gece renkli görüntülere sahne oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecede açılış konuşmasını yapan Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, besmele çekerek başladığı konuşmasında barış sürecine değindi ve “Son zamanlarda sözde barış süreci denilen, özde ise bölme parçalama ve kısaca yok etme projesi olan bir zırva ülke gündemini meşgul etmektedir. Mimarlığını bizzat AKP ve İmralı canisinin yaptığı ve adına süreç, çözüm ve barış denilen ihanet projesi alçakça ve rezilce Türk milletine dayatılmaktadır.” dedi. Başkan Adıgüzel daha sonra şunları söyledi: “Kars Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu bir programa yıllar sonra ilk defa Ülkü Ocakları Genel Başkanı teşrif etmiştir. Genel başkanımız, sözün sahibi burada iken çok fazla konuşmak istemem. Lakin millet olarak zor günlerden geçmekteyiz. Bu sebepten birkaç konu başlığına dikkatlerinizi çekmek isterim. Ülkücü Hareket geçmişten günümüze her daim yüce milletimizin koruyucusu, savunucusu ve teminatı olmuştur. Bu nedenledir ki Ülkücüler çok ağır bir misyonu yüklenmiş ve mukaddes bir yükü omuzlamışlardır.  Bu kutlu hareketin çileyi şeref sayan neferleri bu sebeple her fırsatta ve her zeminde türlü ayak oyunlarına içteki ve dıştaki hain şer odaklarının alçak senaryolarıyla karşı karşıya kalmıştır. Lakin Ülkücüler ne boyutta olursa olsun her türlü zorluklarla baş edecek azimde ve kararlılıktadır. Çünkü; Ülkücüler, bir ümidin adıdır. Ülkücüler, bir sevdanın ve bedeli şehit kanıyla ödenmiş bir fedakârlığın nurlu yüzleridir. Ülkücüler, bir duanın ve direncin temsilcileridir. Ülkücüler, geçmişin şerefli sayfalarından geleceğin verimli ve bereketli ovalarına koşan eşsiz kahramanlardır.

Değerli dava arkadaşlarım; Son zamanlarda sözde barış süreci denilen, özde ise bölme parçalama ve kısaca yok etme projesi olan bir zırva ülke gündemini meşgul etmektedir. Mimarlığını bizzat AKP ve İmralı canisinin yaptığı ve adına süreç, çözüm ve barış denilen ihanet projesi alçakça ve rezilce Türk milletine dayatılmaktadır. Büyük Ortadoğu projesinin şereften sınıfta kalmış eş başkanları ruh ikizi olan cani başı ile hazırladığı bu saçmalığı 63 kişilik akıl ve vicdan tutulması yaşayan sözde akillerle Anadolu sathına yaymaya çalışırken, sınırlarımızda yaşanan savaşın tansiyonu her geçen gün artmaktadır. AKP’yle birlikte bölünmenin vasiliğine, terörün himayesine soyunan karanlık çevreler kamuoyu hazırlama, oluşturma ve yönlendirme kurnazlığına dört elle sarılmışlardır. AKP yeşil sermaye aracılığı ile uyduruk ve göstermelik mali tablolar düzenleyerek Türk milletinin gözünü boyamıştır. Vatan, millet, bayrak, üniter devlet kısacası Türk milletinin bütün değerleri gün aşırı yıpratılmakta. Bu alçak senaryo tarihte emsali görülmemiş bir hızla milletimize enjekte edilmektedir.  Yine ne olduğu belirsiz barış isteyenler başını kaldırmıştır. Yine köksüz, soysuz ve alengirli çözüm diyerek yaygara koparanlar meydana çıkmıştır. Yine işbirlikçi kafile küresel hesapların peşine düşmüştür.

Yine teröristler, maneviyat işportacıları süreç diyerek bir araya gelmişlerdir. Milliyetçilikten korkan, milletin birliğinden ürken izansızlar ayaktadır. Türk milletini bölünmeye ikna etmek, PKK’yı meşrulaştırmak için tüm imkanlar seferber edilmektedir. 63 insan müsveddesi ucube zihniyet, gittiği her ilden kovulmuş tıpkı onları görevlendirenler gibi utanmaz, sıkılmaz ve ar damarı çatlamışçasına ahlaktan ve şereften yoksun gezmeye devam etmektedir.  Hal bu iken  PKK üniter devlet yapısının kaldırılmasını istemekte, AKP iştahla bunu yerine getireceğini belirtmekte. PKK, Cumhuriyeti yıkmak istemekte AKP buna dünden hazır olduğunu göstermektedir. Ey milletim bu rezalete bakınız ki AKP hükümeti PKK’nın oyuncağı haline gelmiştir. 1 Ağustos 2009 yılında başlatılan ve sürekli isim değiştiren bu yıkım projesinin memurları akla mantığa uymayan istekler ve beyanatlarla milli değerlerimizi alt üst etmiş, “Analar ağlamasın” nutuklarıyla hadlerini aşmışlardır. İmralı canisi ile yol arkadaşlığı eden iktidar sayesinde analarımızın gözyaşı artmıştır. Ana yüreğini, anaların gözyaşını pazarlık konusu etmek bunu siyasi bir malzeme yapmak kabul edilir bir şey değildir. Yüce dinimiz İslamiyet “Cennet anaların ayaklarının altındadır” diyerek anaların önemine dikkat çekmiştir.

Ve buradan ilan ediyoruz; Şehit anaları, şehit yavruları hiçbir terörist yakınıyla aynı kategoriye konulamayacak kadar kutsaldır ve bizim şerefimizdir. Bu vesile ile bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet analarına yavrularına ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Başta şehit anaları olmak üzere bütün annelerin Anneler gününü şimdiden kutluyorum. Bu sözde barış sürecine ilişkin Ülkücü Hareketin diyeceği son söz budur: Kimse bölücü başının affını göremeyecektir. Kimse Kürt kökenli kardeşlerimizi PKK denilen sapkın örgütün kucağına atılmış bir vaziyette göremeyecektir. Kimse Türk milletini bölünmüş parçalanmış ve devletimizi çökmüş bir halde göremeyecektir. Çünkü Ülkücü Hareket vardır,  Gün geçtikçe güçlenmektedir, azimli, kararlı, Lider Devlet Bahçeli’nin emrinde vurmaya ve vurulmaya hazırdır… Bu gün bu salondan vatanımızı bölmeye çalışan Amerika ve İsrail menşeli iktidar sahiplerine sesleniyoruz; Ve diyoruz ki; Sizler Nemrutsunuz, İbrahimler buradadır. Sizler Firavunsunuz Musalar buradadır. Sizler çağın Ebucehiller’isiniz, Muhammedi yürekler buradadır. Sizler Romendiojen’in kalıntılarısınız, Beyaz kefenli Alparslanlar buradadır.  Sizler köhne Bizans’ın haram yiyicilerisiniz, Fatihler ve Fetihler buradadır. Sizler Washington, Telaviv, Bürüksel, Roma, Moskova’sınız. Çeçenistan, Doğu Türkistan, Kerkük, Musul, Karabağ bugün buradadır, bu salondadır. Sizler emperyalist güçlerin piyonları, maşalarısınız. Mustafa Kemaller, Yakup Cemiller ve Enver Paşalar buradadır. Sizler yeşil sermaye sahibi, seyyar kıbleli din tüccarlarısınız, Vatan, millet, bayrak, din ve devlet sevdalıları buradadır. Sizler “Asmayıp ta besleyecek miyiz?” diyen bir zihniyetin ürünüsünüz. Darağacında mukaddesatı için şahadeti şeref sayan Cevdet Karakaş, Fikri Arıkan, İsmet Şahin, Cengiz Baktemur, Ahmet Kesre, Ali Bülent Okran, Selçuk Duracık, Halil Esendağ, Mustafa Pehlivanoğlu, Bugün buradadır bu salondadır… Hatıraları yanı başımızdadır. Mücadeleleri ilham kaynağımızdır.  Ve bugün meydanlara zindanlara sığmayan koca Türk Dünyasının şeref timsali Ülkücüler bugün buradadır, bu salondadır…

Bizler 40 çerisi ile Çin sarayını basan Kür Şad’ız. Bizler bu coğrafyayı Müslüman Türk’e yurt yapan Sultan Alparslan’ız. Bizler kahpe Bizans’tan İstanbul’u alıp çağ açan Fatih Sultan Mehmet Hanız. Bizler Yüce dinimiz İslam’ın Sancağını göklere çıkaran Yavuz Sultan Selim Hanız. Bizler Viyana kapılarında Avrupa’yı titreten Sultan Süleyman’ız. Bizler bugünkü Cumhuriyetin temellerini atan İttihat ve Terakkiyiz. Enver Paşayız, Mustafa Kemaliz. Bizler Çanakkale, Sarıkamış, Dumlupınar Sakarya’yız. Bizler 3 Mayıs 1944’üz. Bizler 8 Şubat 1969’uz. Bizler Başbuğ Alparslan Türkeş’iz. Bizler bugün dünyaya kafa tutan yiğit bozkurt duruşlu Dr. Devlet Bahçeliyiz. Bizler Devlet Bahçeli’nin öz evlatlarıyız. Ey işbirlikçi hainler sizlere sesleniyorum; Biz Ülkücüler var olduğumuz müddetçe ne Türkiye Cumhuriyetini bölebileceksiniz. Ne Yüce Türk Milletini ayrıştırabileceksiniz.  Ne de Ay-yıldızlı Türk bayrağını indirebileceksiniz. Milli mücadeleye yön veren şekil veren bir söz var çok anlamlı ve çok büyük bir mesaj içerir, buradan haykırıyorum.  “Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe”.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ise, “Siyasi iktidar ve bölücü örgüt yandaşlarının karşılıklı pazarlıklar yürütüldüğünü” belirterek, “Çözüm süreci adı altında dayatılan ihanet projesi, süslü sözlerle lanse edilmektedir. Binlerce Mehmetçiğin katili teröristler, hiçbir şey olmamış gibi elini kolunu sallayarak ülkemizi terk etmektedir.” şeklinde konuştu. Sayın Genel Başkanımız Kılavuz şöyle konuştu:

“Serhat şehri Kars’ta bozkurtlu bayrağı şerefle dalgalandıran yiğit bozkurtlar, Geleceğimizin teminatı, elif duruşlu, gökçen soylu Asenalar, Gençlerin yol göstericisi, güngörmüş, töre sahibi, aksakallı bilgeler, Evlatlarını her şeyden sakınarak yetiştiren, bugünlere getiren eli öpülesi Türk anaları, Dava uğrunda çekilen çilenin timsali, zor zamanların yalnız kurtları aziz dava arkadaşlarım, Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum, hoş geldiniz, şeref verdiniz. Anadolu’nun Türklere açılan ilk kapısı olan, Horasan erenlerinden Şehid Ebul Hasan Harakani Hazretlerini bağrında saklayan, Celal Civan, Nuri Bağış, Hüseyin Cahit Aküzüm, Aydın Başbozkurt, Selahattin Özağdaş gibi ülkü devlerinin şehadet şerbetini içtiği, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Bizim Turana açılan kapımızdır” dediği bu güzel Türk şehri gazi Kars’ta bulunmaktan,

Sizlerle beraber olmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sizlerin varlığı neşemize neşe, ümidimize ümit katıyor. Ülkücülerin birlikteliği tüm dostların gönüllerini aydınlatıyor. Türk düşmanlarının korkuları artıyor, hevesleri kaçıyor. Siz var olun ki, bin yıllık kardeşliğimiz var olsun. Siz var olun ki, bin yıllık devletimize zeval gelmesin. Siz var olun ki, dilimiz, töremiz, kültürümüz yaşasın. Siz var olun ki, Türk milleti ebet müddet var olsun. Hepimiz bu aziz milletin şerefli bir üyesiyiz. Mete Han’ın ordusunda korkusuz birer çeri olarak Asya içlerine akan fırtına bizdik. O yağmurlu gecede Kürşad’la birlikte esaret zincirlerini parçalayan irade bizdik. Bilge Kağan’ın ferasetini ve sorumluğunu Bengü taşlara işleten ruh bizdik. Satuk Buğra Han’la İslamiyet’i seçen ve bu yüce dinin kılıcı olan bizdik. Sultan Alparslan’la Ani’de bir Cuma günü saf tutanlar bizdik. Fatih Sultan Mehmet Han’ın ardında zaferden zafere koşan atlılar bizdik. Sultan Süleyman’la Mohaç’ta düşman ordusunu tarihe gömen güç bizdik.

Aşık Şenlik’in; Asker olan bölük bölük bölünür, Sandınız mı Kars kalesi alınır, Boz atlar üstünde kılıç çalınır, Can sağ iken yurt vermeniz düşmana. Diye haykırdığı koçaklamanın muhatabı bizdik. Gazi Mustafa Kemal’in “geldikleri gibi giderler” derken güvendiği cevher bizdik. Ve tüm dünyaya asla esir edilemeyeceğimizi haykıran o şanlı millet bizdik. Dünden bugüne, bugünden yarına yine aynıyız, aynı milletin evlatlarıyız. Aynı ninnide uyuyan, aynı masalla büyüyen bizleriz. Aynı türküde içlenip, aynı ağıtta gözyaşı döken bizleriz. Aynı yemekten tadan, aynı havayı soluyan bizleriz. Mazide kucak kucağa aynı cephede çarpışanların torunları bizleriz. Tıpkı şairin dediği gibi: Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır!

Aziz Dava Arkadaşlarım, Bin yıllık millet ve devlet varlığının tartışıldığı bir süreci yaşamaktayız. Siyasi iktidar ve bölücü örgüt yandaşları karşılıklı pazarlıklar yürütmektedir. Çözüm süreci adı altında dayatılan ihanet projesi, süslü sözlerle lanse edilmektedir. Binlerce Mehmetçiğin katili teröristler, hiçbir şey olmamış gibi elini kolunu sallayarak ülkemizi terk etmektedir. Ana dilde eğitim, federasyon, özerklik gibi bölücü örgütün yıllardır savunduğu zırvalar bugün hükümete yakın sözde aydınlar tarafından rahatça dile getirilmektedir. Akil adamlar sıfatlı bir takım art niyetli sözde aydınlar ülkemizde vatandaşımızı “bölünmeye ikna etmek” için tur atmaktadırlar. İhanet dört bir yanda kol gezmekte, ne yazık ki bazı illerimizdeki üniversite yöneticileri, idari amirler, emniyet güçleri de buna çanak tutmaktadır. Kars Kafkas Üniversitesi’nde Kürtçü ve bölücü taşkınlıkları, bu şehrin huzurunu bozmaya yönelik faaliyetleri ve tek derdi okumak olan vatansever öğrencilere yapılan saldırıları yakından takip ediyorum. Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak buradan açıkça ifade ediyorum ki: Kafkas Üniversitesi’ndeki terör yanlısı bölücü yapılanmaya, idari ve akademik kadro içinden kimlerin ön ayak olduğunu,  Bu hainleri kimlerin koruduğunu ve bölücülerle gizli toplantıları kimlerin yaptığını çok iyi biliyoruz.  Daha düne kadar, kampüs içindeki bahar şenliklerinde hem de polis ve hocaların gözlerinin önünde bölücü örgüt ve elebaşı lehine slogan atan hainlere göz yuman Kafkas Üniversitesi’nin yöneticilerini, diğer sorumluları ve tüm yaşananları zamanı geldiğinde açmak ve hesap sormak için not ettik. Bunu herkes böyle bilmelidir. Bizim gönlümüz de, duamızda, gücümüzde ülküdaşlarımızladır. Hiç kimse ülkücüleri sahipsiz sanmasın ve Ülkücülere yapılan zulümlerin cevapsız kalacağını düşünmesin.

Aziz Ülküdaşlarım, birliğe her zamankinden fazla ihtiyacımızın olduğu bir dönemdeyiz. Bizleri bölmek isteyenler içimizdeki en küçük bir farklılıktan dahi ustaca yararlanmaktadırlar. Bu güzel ilimizde de bir fitne ateşi, ayrımcılık tohumu ekilmek isteniyor. Terekeme, Azeri, yerli, Kürt diye bir ayrıştırmaya gidiliyor. Bizler aynı ağacın dalları, aynı gövdenin dallarıyız. Asla ve asla ayrı değiliz, birimiz ötekine yabancı değiliz. Rabbimiz bir, peygamberimiz bir, kitabımız bir, secdemiz birdir. Bayrağımız bir, vatanımız bir, kültürümüz bir, ülkülerimiz birdir. “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” hadisinin ışığında hepimiz bir ve beraber olmalıyız. Bu zor günleri hep birlikte tek yumruk olarak atlatmalıyız. Bu atmosferde en büyük görev Türk milliyetçilerine düşmektedir. Her ülkücü yüklendiği ağır sorumluluğun farkında olarak hareket etmelidir. Hayatımızı Cenab-ı Allah’ın emir ve yasaklarına, Peygamberimizin getirdiği güzel ahlak ve öğretilere göre tanzim etmeliyiz. Dava adamının en büyük şartı olan çalışkanlık, sabır, disiplin ve inançla kendimizi donatmalıyız. Geleceğin büyük Türkiye’sini kuracak değerler olduğumuzun bilincinde, hangi alanda olursa olsun en ileri ve en iyi konumlarda olmalıyız. Türkiye’nin üzerinden bu sis bulutunu dağıtacak ve şafağı söktürecek olan bozkurtlar, gün sizindir. Büyük bir şevkle çalışmaya koyulunuz ve davamızı hiç inmemek üzere bu Kafkas şehrinde dalgalandırınız. Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi, ihsan ve afiyeti hepinizin üzerine olsun. Yolunuz açık, kılıcınız keskin, ocağınız kutlu olsun. Sağ olun, var olun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

MHP Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşları İle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve
Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Kaya da şunları söyledi:

“Bütün katılımcılar, Asenalar, Bozkurtlar hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum, hoş geldiniz diyorum. Yine bir ülkü ocakları gecesinde Karslı hemşerilerimle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti sizle paylaşmanın sevinci içerisindeyim. Hatay Reyhanlı’da meydana gelen haince saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Salonda bulunan ve bulunmayan tüm annelerimizin anneler gününü bu vesileyle tebrik ediyorum. Bugün çok üzücü bir olay yaşandı. 40’tan fazla insanımız hayatını kaybetti. TV’ye bakıyorum iktidar diyor ki bunun hesabını soracağız. Ama şuana kadar neyin hesabını sordun mu ki şimdi bunun hesabını soracaksın. Sizde az merhamet, vicdan olsa askerimizi, polisimizi şehit eden PKK’lıların ellerini, kollarını sallayarak gitmesine seyirci kalmazsınız. Bu açılım denilen ihanet süreci değil de nedir? Bu tarihe kadar nice çok sayıda asker ve polisimiz şehit verildi. Kundaktaki bebekleri katleden, şehitlerimizin canını alan, bu PKK’lılar elerini kollarını sallayarak bu süreçte gidiyorlar. Sınırımızdan ellerini, kollarını sallayarak gidiyorlar. Hem de silahlarıyla alıp gidiyorlar nereye gidiyorlar? Kandil’e gidiyorlar, Suriye’ye gidiyorlar ve diyorlar ki orada bekleyeceğiz ellerimizde silahlarla. İmralı’da yatan bebek katili diyor ki ‘eğer bu adımlar atılmazsa, eğer bizler verilen sözler yerine getirilmezse 50 bin kişiyle tekrar geri döneriz. İşte “Reyhanlı’daki olayların hesabını soracağım” diyen iktidarın Türkiye’yi, Türk milletini, bu kültür ve tarihi, koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletinin düşürüldüğü durum budur. 2 bin soysuza karşı diz çöken, boyun eğen bir iktidarın karşısında bu şekilde yönetiliyoruz. Herkes teslim olsa da herkes taviz verse de Türk Milliyetçiliği var, Bozkurtlar var, Asenalarımız var. Biz olduğumuz müddetçe ne ülkemizde bir çakıl taşına bile ayrılmasında ne bir insanımızın bizden kopmasına izin vermeyeceğiz.

Ülkücü hareket Milliyetçi hareket, ‘ben bu vatanın çocuğuyum’ diyen her kişiyi bağrına basar. Ülkücü Milliyetçi hareket Türkiye’nin sigortası, Türk milletinin çimentosudur. Milletimizin parçalanmasına, milletimizin ayrıştırılmasına asla fırsat vermeyeceğiz. Aslında konuşulacak, söylenecek çok şey var, analar ağlamasın, şehit cenazelerin gelmesini mi istiyorsunuz. Bir propaganda bombardımanı var televizyonlarda. Bu propagandayla herkesi bu ihanet sürecine ortak etmek istiyorlar. Milliyetçi hareket olduğu sürece Bursa’dan her yerden mitingler yapılacak insanlara ulaşılacak insanlarımızın bölünmesine izin verilmeyecektir. Kars’ta bize çok büyük görev düşüyor. Biz burada 1994 yılında belediye başkanlığını kazandık, ancak daha sonra çok az farklarla kaybettik. Dolayısıyla Türkiye’yi bölünme riskiyle karşı karşıya bırakan AK Parti zihniyetine dur demek için önemli seçimler var. Bu seçimlerde burada yaşayan ya da yaşamayan herkese büyük sorumluluk düşüyor. Şehit ve gazilerimizin bizim sırtımıza yüklemiş oldukları bir yüktür, sorumluluktur. Bu vebalden kurtulmak için birlik beraberlik içinde gıybet ve yalancılıktan uzak durarak bir hareket bir yürek şeklinde Türkiye’yi karış karış gezerek belediyeler olmak üzere iktidar olmaya çalışacağız. Bu geceyi tertip eden ocak başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ederim. Size koçaklama okuyarak bitireceğim. Ve şunu diyorum biz varken yurt vermeyiz düşmana. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Gecede Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz  Ülkü Ocakları Genel Merkezi Teşkilatlandırma Biriminden ve Kars Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı Onur Ersançmış’a  şimdiye kadar yapmış olduğu başarılı hizmetlerden dolayı plaket verdi. Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel ise Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve MHP Genel Başkan Yardımcısı  Atilla Kaya’ya konsere katılımlarından dolayı plaket verdi.

Düzenlenen gecede açık arttırmayla satılan Bozkurt heykelini Ötüken Senger kazandı. Gece’de sahneye çıkanAli Kınık ve Osman Öztunç’da eserleriyle salondakilere unutulmaz dakikalar yaşattılar.

Geceye Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz , MHP Genel Başkan Yardımcısı  Atilla Kaya, Kars Ülkü Ocakları İl  Başkanı Tolga Adıgüzel , Ülkü Ocakları Genel Merkezi Teşkilatlandırma Biriminden Onur Ersançmış, MHP Kars İl Başkanı Yaver Özcan , MHP MYK Üyesi Taner Gökçek ,MHP MYK Üyesi Muharrem Yıldız , MHP MYK Üyesi M.Bülent Karataş, Erzurum Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Kırmacı , Ardahan Ülkü Ocakları Başkanı Vedat Yılmaz ,  Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Ersoy İçer ,  Bingöl Ülkü Ocakları Başkanı Osman Baran, Arpaçay Ocak Başkanı Selim Ocak , Milli Eğitim Müdür Yrd. Harun Yenice  ve yaklaşık 4 ile 5 bin civarında kişi katıldı.  Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Karslı Ülkü Şehitlerimizden Rüstem Kaya ve Nurettin Bağış’ın kabirlerini ziyaret ederek dua okudu. Ardından Karslı ülkücü şehidimiz Savaş Aykurt’un annesini ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı. MHP Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşları İle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve
Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Kaya Kars Ülkü Ocaklarını Ziyaret ederek ocaktaki gençlerle sohbet etti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter