Kars Ülkü Ocakları “Hilal Kete Gecesi” Düzenledi

Kars Ülkü Ocakları İl Teşkilatının geleneksel hale getirdiği,  bu yıl 9.’sunu düzenlediği “Hilal Kete Gecesi  9 – Milli Değerleri Koru ve Yaşat” isimli geceye katılımın oldukça fazla olduğu görüldü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kuran-ı Kerim okundu. Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel gecenin açılış konuşmasını yaptı. Adıgüzel konuşmasında:

“Hilal Kete Gecesi 9 – Milli Değerleri Koru ve Yaşat” isimli bu kutlu gecemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Hoş geldiniz ocakların ocağı Ülkü Ocaklı gençler ve yüreği ülkü ateşiyle yanıp tutuşan bu davanın rütbeli ve rütbesiz neferleri , yani sizler, Allah’ın Aslanları hoş geldiniz. Hepinizi en derin ülkücü duygularımla selamlıyorum. Allahın rahmeti, bereketi ve selamı üzerinize olsun.

Merhum Galip Erdem bir yazısında “Ülkücünün Çilesi’nden” bahseder,  bizde istedik ki; Ülkü Ocaklılar’ın çilesinden bahsedelim. Ülkü Ocaklılar garibandır, ama bir o kadar onurlu ve gururludur. Çoğunun ilk takım elbisesi ocakla tanıştıktan sonra olmuştur. Aç gezer, ama tok görünürler.  Çorba, menemen ve makarna ocaklarda pişen en güzide yemekleridir, ama çoğu zaman aç karın ile akşam edilir. Lider, teşkilat, doktrin en önemli değer yargılarıdır. Ülkü Ocaklılar’ın birbirlerine bağlılığı dünyada emsaline az rastlanır bir durumdur.

Yiğittirler, gözü kara, imanlı, merhametli, Türk- İslam Dünyası ve insanlık âleminde çoğu konuya vakıf, bir o kadar bilgilidirler. Hüzündür bir adı onların, çile, sabır, fedakârlıktır. Mazluma sığınak, zalime Estergon çeliğidirler. Alçakgönüllüdürler, alçakgönüllülükleri topraktandır. Topraktan geldiklerini ve toprağa gideceklerini hiçbir zaman unutmazlar. Şahsi hiçbir menfaatleri olmamıştır, olmaz da. Bir dost, bir post ve ocakta pişen sevdaları vardır. Zordur Ülkü Ocaklı olmak. Gecesi gündüzü olmaz, hazır kıtadır her zaman. Fitne, fesat, dedikodu, yalancılık, kıskançlık, çekememezlik, adam satmak gibi hasletleri yoktur. Yunusçadır sevdaları ve öfkeleri Yavuzca… Ülkü Ocaklı olmak, İbrahim Peygamber gibi ateşe atılmaktır, İsmail Peygamber gibi boynunu bıçağa armağan etmektir ve Hz. Muhammed (s.a.v.) gibi çağın Ebu Cehillerine baş kaldırmaktır. Dostu kadar düşmanı da çoktur Ülkü Ocaklının, ama düşmanın çoğu mert düşman değil, namert düşmandır. Yüzüne gülüp arkadan Ülkü Ocaklının kuyusunu kazan da çoktur. Ama Ülkü Ocaklı bunların hepsini bilir, ona göre hareket eder ve puslu havayı bekler.  Ülkü Ocaklı olmak, Mete’dir, Kürşad’dır, Alparslan’dır, Fatih’tir, Çeğen Tepesi’nde Enver Paşa’dır, Mustafa Kemal Atatürk’tür Conk Bayırı’nda, Başbuğ Alparslan Türkeş’tir Tabutlukta işkenceye direnen, idam sehpasında Mustafa Pehlivanoğlu’dur,  Lider Devlet Bahçeli’dir yedi düvele meydan okuyan, yani çiledir, sabırdır, azimdir, öfkedir, Hüseyin Nihal Atsız’ın dizelerindeki kahramanlıktır. Ülkü Ocaklılar, küçük oyunların, hödük gibi adamların oyuncağı olmadı hiçbir zaman. Öfkemizi kuşandığımızda karanlık bir tek yıldızın bile olmadığı demlerinde türküler söyledik ışık beklediğimiz sabahlara… Eğer ki bulmak isterseniz bizi yerimiz belli, ikametimiz değişmezdir. Biz ki yorgun karınca ayağıyız. Biz ki bir çınarın dalı, bir gözenin serin suyuyuz. Eğer bulmak isterseniz bizi zalimin şakağına şakağına vuran doluyuz.  Biz ki tütün parasını alamadığı için evine ekmek götüremeyen çiftçi, biz ki harçlığı olmadığı için okuluna yaya giden öğrenci, biz ki üç metre çiçekli pazeni çeyiz sandığına koyup evladının gelin arabasına bağlamanın ruhunu yüreğine emziren ana, biz ki şapkasına hicran yükleyen babaydık… Her şeyimizi elimizden almak istediler. Biz ki Ülkücü, biz ki Anadolu’nun, Türk yurdunun gerçeğiyiz… Biz Ülkü Ocaklıyız. İçerden ve dışardan kuşatılmışız ve biz bu hain, bu sinsi kuşatmayı yaracağız. İnandığımız ve iman ettiğimiz bu kutlu davayı hiç kimsenin şahsi menfaatleri ve şahsi hırslarına kurban etmeyeceğiz. Direneceğiz, ölsek de direneceğiz, kalsak da direneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kars Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Hilal Kete Gecesi’nde Ali Kınık konser verdi. Sanatçılarımızın söylediği şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden Ülküdaşlarımız coşku dolu anlar yaşadı. Konserlerin tamamlanmasının ardından Kars Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen etkinlik sona erdi.

 

Diren Ey Ülkücü!

Çağın Ebucehillerine diren
Muhammed-i yürekle diren
Yusuf’un Züleyha’ya direndiği gibi diren
Musa’nın Firavuna direndiği gibi diren
İbrahim’in Nemruta ve ateşe direndiği gibi diren
İsmail’in iblise direndiği gibi diren
Bilal-i Habeş’in tonluk kayaya direndiği gibi diren
Diren ey Ülkücü!
Hz. Ali’nin Bedir’de, Uhut’ta, Hendek’te, Hayber’de, Camel’de, Sıffın’da direndiği
gibi diren
Ebuzer’in kızgın kumlara direndiği gibi diren
Hz. Hüseyin’in Kerbela’da direndiği gibi diren
Hz. Zeynep’in Şam Sarayında yezidi güruhu yerle bir eden cesareti gibi diren
Diren ey Ülkücü!
Kırk kişilik Kürşad’ın yağmurlu bir havada Vey Irmağı kıyısında binlerce kişilik Çin
ordusuna direndiği gibi diren,
Sultan Alparslan’ın kahpe Bizans’a direndiği gibi diren, Fatihçe diren, Fetihçe diren
Diren ey Ülkücü!
Enver Paşa’nın Çeğen Tepesi’nde direndiği gibi diren
Mustafa Kemal’in Atatürk’ün emperyalizme direndiği gibi diren
Yakup Cemil’in on dört kurşuna direndiği gibi diren
Çanakkale gibi, Sarıkamış, Dumlupınar, Sakarya gibi diren
Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı, 57. Alay gibi diren
Akıncı beyleri gibi diren
Kafkas Kartalı Şeyh Şamilce diren
Osman Baturca diren,

Mübariz İbrahimov’un ermeni askerlerine direndiği gibi diren                                                                                         Diren ey Ülkücü!
3 Mayıs 1944 gibi diren
8 Şubat 1969 gibi diren
Diren ey Ülkücü!
Alparslan Türkeş’in Tabutlukta işkenceye direndiği gibi diren
Dokuz gülfidanı için diren
Beş bin Hamza yürekli için diren
Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alan kansızlara karşı diren
Washington’a, Telaviv’e, Brüksel’e, Oslo’ya, Moskova’ya, Pekin’e karşı diren
Çeçenistan, Doğu Türkistan, Karabağ, Musul, Kerkük, Anadolu için diren
Diren ey Ülkücü!
Devlet Bahçeli’nin yedi düvele, emperyalizme, kapitalizme, Amerika’ya, İsrail’e,
yeşil sermaye sahibi seyyar kıbleli din tüccarlarına, bölücü
mihraklara direndiği gibi diren
Ölen ölür, kalan sağlar ile diren
Son nefer, son nefes, son damla kana kadar diren
Allah-u Ekber’ce diren…
Muhammed-i yürek, Muhammed-i sevda Muhammed-i aşk ile diren… Direnişlere Bismillah…             Sözlerime burada son verirken…

Ey ekmeği alınanlar! Selam sizlere!
Ey rütbesi çalınanlar! Selam sizlere!
Kardeş yahut arkadaştır diye evleri,
Ocakları dağıtılan ülkü devleri
Selam size! Üstünüzde bütün bakışlar,
Bir gün olur, tarih sizi elbet alkışlar                                                                                                                                     Hepinizi âlemlerin Rabbi olan yüce Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun var olun.                                                                 Ne Mutlu Türküm Diyene…”

Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel’in coşkulu konuşmasının ardından MHP MYK Üyesi Taner Gökçek de güzel bir konuşma yaparak ülkücülerin birlik ve beraberliğine vurgu yaptı. Son olarak MHP Kars Belediye Başkan Adayı Murtaza Karaçanta’nın konuşması salonda coşkulu ve duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

Konuşmaların ardından sahneye ilk çıkan Kars Ülkü Ocakları bünyesinde yetişen genç Ozan Tamer Çınar oldu. Kars Ülkü Ocakları’nın faaliyetlerinin yer aldığı slayt gösterisinden sonra Ali Kınık’ın sahne aldığı program geç saatlere kadar devam etti.

Kars Ülkü Ocaklarının düzenlediği geceye; Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel, MHP Kars İl Başkanı Yaver Özcan, MHP MYK Üyesi Taner Gökçek, MHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Karayazı, MHP Kars Belediye Başkan Adayı Murtaza Karaçanta, MHP İlçe Başkanları, MHP İlçe Belediye Başkan Adayları, Arpaçay, Kağızman, Sarıkamış Ocak başkanları ve çok sayıda ülkücü katıldı.

 

 


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter