Kars Ülkü Ocakları’nda 23 Nisan’ın Sahipleri Kars Ülkü Ocakları’nı Devraldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Ülkü Ocakları Kars İl Başkanlığı makamını; temsili olarak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği bayramın asıl sahibi olan çocuklara devretti.

Enes Mücahit Umurbek, temsili olarak oturduğu makamda hem bayramı çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e minnettar olduğunu söyledi hem de Türk Dünyası’nın bilge Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin içteki ve dıştaki hainlere karşı dik duruşunu ve tutumunu destekledi.

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, TBMM’nin 94 üncü kuruluş yıldönümünü ve bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak “bugün bayramın asıl sahibi olan çocuklara ve onlara bu bayramı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, dava arkadaşlarına sonsuz sevgi ve saygı duyulması gereken bir gündür.  Son zamanlarda şehrimizde ve ülkemizde çocuklarımız vahşice cinayetlere kurban gitmektedir, bu tür talihsiz olay ve vahşetlerin yaşanmaması en büyük temennimiz ve duamızdır. Bizlerde bu vesile ile günün anlam ve önemi için temsili olarak makamımızı bayramın ve gelecekte makamların sahipleri çocuklara temsili olarak bırakıyoruz.” Dedi.

Makamını Enes Mücahit Umurbek’e temsili olarak devreden Adıgüzel, “emrindeyiz” diye de ekledi.

Temsili başkan Mücahit Umurbek; “Ben Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı olarak, bugünü bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarız Ne Mutlu Türküm Diyene” şeklinde konuştu.

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter