Kars Ülkü Ocakları İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

28 Ekim günü Kars Öğretmen Evi Düğün salonunda düzenlenen istişare toplantısı Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanı Yaver Özcan, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kağızman Belediye Başkanı, MHP İlçe Başkanları, İlçe Ocak Başkanları, Kafkas Üniversitesi öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Gelişen sosyal, siyasal, ekonomik gelişmeler ışığında ülke hayrına izlenebilecek yollarla ilgili istişare üzere gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara Ülkücü Hareket konulu slayt gösterisi sunuldu. Ülkücü Hareketin geçmişi, geleceği ve önemi konusunda da görüşlerin öne çıkarıldığı toplantı sohbet düzeyinde gerçekleşti. Dilek, şikayet ve önerilerin hassasiyetle dikkate alındığı istişare toplantısının açış konuşmasını Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Oğuz Güngör yaptı.

Ülkücü Hareketin varlığını yeterli ölçüde sergilemeyeceği taktirde Millet varlığının tehlikeye düşeceğini belirttiği konuşmasında Güngör şunları söyledi; Sayın il başkanım,sayın beldiye başkanım ,sayın kağızman belediye başkanım ,sayın merkez ilçe başkanım, milliyetçi hareket partisinin sayın ilçe başkanları,ülkü ocaklarımızın bozkurt yürekli ilçe başkanları ,kafkas üniversitesinin ve millieğitim camiamızın değerli hocaları,sivil toplum kuruluşlarımızın kıymetli yöneticileri,basınımızın güzide temsilcileri,kıymetli misafirler değerli dava arkadaşlarım ,hepinizi en derin muhabbet ve saygılarımla selamlıyorum. Değerli dava arkadaşlarım Kurulduğu ilk günden bu yana devletimizin tekliği,milletimizin mutluluğu vevatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna onbinlerce şehit veren ülkü ocaklarının il başkanı olma şerefini bana nasip ettiği için,huzurlarınızda cenab-ı allaha binlerce kez şükrediyorum. Bu vesileyle bizlere emanet edilen kutsal dava sancağını da lekelemeden ,kirletmeden ve hiçbir çıkar karşılığında satmadan hedefe ulaştıracağımızın da dost düşman herkes tarafından bilinmesini isterim. Çünkü ülkü ocakları görevini tam anlamıyla yerine getirmediği takdirde, millet varlığını tehlikeye düşürebilecek kadar önemli hayati bir kurumdur. Tam anlamıyla biliyor ve idrak ediyoruz ki; ülkü ocaklarının misyonu yani görevi amacı ; türk tarihini iyi bilen, türk kültürünü özümsemiş, türkiyenin iç ve dış meselelerine hakim , dünyadaki gelişmeleritakip edebilen ,türklük gurur ve şuuru islam ahlak faziletiyle donanmış, kendi alanlarında uzman , ülkücü fikir sistemini iyi bilen , dürüst karekterli yani şahsiyetli nesiller yetiştirmektir Paraya değil yüce allah a tapan nesiller makam ve koltukların değil yüce yaradanın karşısında secde eden şahsiyetli bireyler, köşeyi dönmenin değil Allah rızası kazanman peşinden koşan halk kitleleri Allah’ın izniyle ülkü ocaklarının eseri olacaktır. Buradan da anlaşıldığı gibi ülkü ocakları eğitim kültür kurumudur.siyasi bir kurum değildir . Siyasetin dışında hatta üstündedir . Ancak şu da bir gerçektir ki;savunduğumuz fikirlerimizin siyasi arenadaki temsilcisi olan milliyetçi hareket partisi ile sarsılmaz bir gönül bağımız vardır.

Bundan dolayı da milliyetçi hareket partisinin temsil makamlarında katıksız ülkücüleri istiyor olmamız, bizim hem en doğal hakkımız hemde görevimizdir. Bu minvalde ‘ülkücülüğü ben kurdum, ülkücülüğün ana ilke ve esaslarını ben yazdım’’ diyen başbuğ alparslan türkeş’in şu tarihi ifadelerini günün ve gecenin sözleri olarak sizlerle paylaşmak istiyorum ; Bütün medeniyetler aşk’tan doğar. Bütün medeniyetler bütün devletler para ile değil inançla imanla kurulur. Ve parasızlıktan değil inançsızlıktan imansızlıktan çöker. Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın tüm teşkilatlarımız ve türkiyemiz için hayırlara vesile olmasını yüce allah’tan niyaz ediyorum. 29 ekim cumhuriyet bayramını ve 30 ekim karsın kurtuluşunu da şimdiden kutluyorum. Hepiniz allah’a emanet olun. Tanrı türkü korusun ve yüceltsin dedi.

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter