Kars Ülkü Ocakları Dolunay Derneğini Ziyaret Etti

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel ve Kars Ülkü Ocakları yönetiminden oluşan bir heyet 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Kars’ta faaliyet gösteren Dolunay Derneğini ziyaret etti.

Burada bir konuşman yapan Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel, “Malum bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü özel de bugün ama genel de her zaman yanınız da olduğumuzu söylemek isterim. Ülkü Ocakları olarak, yüreğimiz de, yanımız da ayrı bir yeriniz var. Bugün bu sıcak yüreklere misafir olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şehrimiz de beş bine yakın, ülkemiz de sekiz milyonun üzerin de ve dünya da bir milyardan fazla engelli insanımız var. Çok büyük sorun ve sıkıntılar yaşamaktasınız. Bu sorun ve sıkıntılar sadece sizleri ilgilendirmemeli duyarlı her vatandaşımız bu sorunların üzerine gitmeli sizlere yardımcı olmak konusun da herkes gereğini yapmalıdır. Empatiler kurarak, insanlarımızın beyinlerinde ki önyargıları yıkmalıyız. Ülkü Ocakları olarak bizler hazırız ve Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz sosyal sorumluluk kapsamın da siz değerli vatandaşlarımızın sesinin daha gür çıkması için “Engelli Koordinasyon Merkezi” oluşturmuştur. Biz siziz sizler bizsiniz. Yüreğimiz birlikte atmakta, yarınlara beraber umutla bakmaktayız. Çünkü biliyoruz ki, hepimiz bir engelli adayıyız. El ele, omuz omuza vererek bu engelleri hep beraber aşacağız. Gözünüz, kulağınız, yüreğiniz, eliniz, ayağınız olacağız. 21. Yüzyılın büyük Türkiye’sini hep beraber inşa edeceğiz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunar sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşam dilerim.” dedi.

Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel’in konuşmasından sonra, Kars Dolunay Derneği Başkan Yardımcısı ve aynı zaman da Engelliler Birimi Başkanı Faruk Ocak ise yaptığı konuşma da; “Bu anlamlı gün de bizleri unutmayarak ziyaretimize geldiğiniz için çok mutlu olduk. Duyarlı davranışınızdan dolayı Kars Ülkü Ocaklarına teşekkürlerimi sunuyorum. Ülke nüfusunun büyük bir oranının engelli bireylerden oluştuğunu düşünürsek maalesef bunların çok az bir kısmının eğitim olanaklarından yararlandıklarını görmekteyiz. Engelli haklarını tam olarak bilmemekteyiz. Avrupa Birliğine girmeyi düşündüğümüz şu günlerde Avrupa da engellilerin tamamına yakın bir kısmı eğitim olanaklarından yararlanmaktadırlar. Hatta bireylerin gidemedikleri durumlarda eğitim olanakları bireyin kendi yaşadığı mekâna kadar gitmektedir. İşte bu bizim eğitimde fırsat eşitliğine ne kadar önem verdiğimizi açıkça göstermektedir. Eğitimin yanı sıra engellilerin karşılaştığı birçok sorun mevcuttur ve bu sorunları hep beraber çözmeliğiz. Birçok engelli yaşıtlarına göre birçok konuda geri kalmışlardır. Bu açığı kapatmak için engellilerin daha çok çalışması gerekir. Engelli olmayan kişilere de düşen görevler var: Engellilerle yan yana geldiğinizde onları anlamaya çaba gösterin. Acıyarak değil tanımak amacıyla onlara yaklaşın. Belki onlar konuşmakta çekingen olabilirler. Siz ilk adımı atarak bu paylaşımı kolaylaştırın. Şunu unutmayın: onlar sizin gibi bir insan. Sadece bazı organlarını tam kullanamıyorlar… Her zaman yanımız da olduğunuzu ve bizleri yalnız bırakmadığınızı biliyorum. Ben ülkücüleri ve Ülkü Ocaklarını çok seviyorum sizler bizim için çok değerlisiniz yüce Allah hepinizden razı olsun. Bizleri sadece bugün değil her zaman hatırlamanızı istiyorum.” dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter