Kars Ülkü Ocakları Ali Metin Tokdemir’i Andı

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanlığı’nda düzenlenen programla Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanlarından Ali Metin Tokdemir Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve dualarla anıldı.

Program sırasında konuşma yapan Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel: ”Bugün burada bir araya gelmemizin amacı, büyük ülkü devi, iman, ahlak, sağlam karakter timsali, gönlü Ötüken bozkırlarınca geniş, yüreği Tanrı Dağlarınca yüce, imanı Hira Nur kadar sağlam ve Anadolu gibi masum olan Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanlarımızdan, elim bir trafik kazasında rahmeti Rahmana kavuşan Ali Metin Tokdemir başkanımızı anmak, anlamak ve ruhuna fatihalar okumak içindir.

Dalga dalga yayılan Ülkücü Hareket bugünlere geldiyse önce Yüce Allah (c.c)’a, sonra Başbuğumuza ve daha sonra da Ali Metin Tokdemir gibi yiğit dava adamlarına borçludur. Hak yolunu gönül yolu bilen, ölüme rağmen, ölümsüzleşen bir Alperen’di o. Değişmeyen törenin yani kaderin kazaya dönüşmesi sonucu Hakk’a yürümüştü. Ne denilebilir ki? Hakk’dan gelmişti, Hakk’a gidiyordu. Öyle bir yiğit, öyle bir Anadolu delikanlısıydı ki; Anadolu’nun her toprağına ayak izini bırakmıştı. Adeta 20. Yüzyılın Evliya Çelebisi’ydi.  Verdiği konferanslarla Anadolu’da Ülkücü gençliğin boy vermesinde ve ihtilâl sonrasında tıkanan hareketin gelişmesinde büyük bir çaba sarf ediyordu. Anadolu’da ki genç kitle ışıkçısına kavuşmanın gururunu yaşıyordu. Gümüşhane ilinin şirin ilçesi Kelkit’de dünyaya gelen bu büyük dava adamı 1980 sonrasında üzerine ölü toprağı serpilmek istenen bir nesli ayağa kaldırıyordu.

8 Aralık 1995’te seçim bölgesine giderken Gümüşhane- Trabzon arasında bulunduğu aracın uçuruma yuvarlanması sonucu Hakk’ın rahmetine kavuştu. Vekillik nasip olmadı belki ama inşallah şehidlik nasip olmuştur. Rahmetli Galip Erdem, Ülkücünün Çilesi isimli yazısında ülkücünün ölümünden bahsederken şöyle diyor; “Gün gelir, ecel hükmünü icra eder, ülkücü dünyasını değiştirir. “Kalabalık” o’na acır, daha iyi yaşamış olmasını temenni eder. Hâlbuki o, inançları uğrunda yaşamanın hazzını tadamadıkları için ömrü boyunca “kalabalık” a acımıştır.’’
Ali Metin TOKDEMİR gibi idealist, ülkü erlerinin sayısının çoğalması temennisiyle… Ruhun şad, mekânın cennet olsun büyük kahraman” dedi.

Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel’in konuşmasının ardından okunan Kur’an- Kerim ve dualar Ali Metin Tokdemir’in ruhuna hediye edildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter