Kars-Sarıkamış Ülkü Ocakları’ndan “Türk’ün Kutlu Yürüyüşü” Gecesi

Kars-Sarıkamış Ülkü Ocakları’nın düzenlediği “Türk’ün Kutlu Yürüyüşü”  isimli gecede Kafkas Dans Gösterisi ve Osman Öztunç sahne aldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Gecenin açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Sarıkamış ilçe Başkanı Önder Durak; gecenin anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Ülkü Ocakları Sarıkamış İlçe Başkanı Önder Durak’ın konuşmasından sonra konuşmasını yapmak üzere Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel davet edildi.

Kars Ülkü Ocakları İl Bakanı Tolga Adıgüzel yapmış olduğu konuşmada “Malumunuz son günlerde ülkemizde yaşanan olay ve felaketler bizleri derinden yaralamıştır. Manisa ilimizin Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında rahmeti Rahmana kavuşan 300’ün üzerinde madenci kardeşimiz bizleri çok derin elem ve kedere gark etmiştir.Yüce Allah’tan hayatlarını kaybeden madenci kardeşlerimize rahmet, ailelerine, yakınlarına, sevenlerine ve yüce Türk Milletine sabr-ı cemil niyaz eder, başsağlığı dileriz. Allah azze ve celle’den temennimiz, milletimize, Türk-İslam dünyasına ve insanlık âlemine bu tür acıları bir daha yaşatmamasıdır.” dedi. Devamında “Ülkü Ocaklı olmak, Mete’dir, Kürşad’dır, Alp Arslan’dır, Fatih’tir, Çeğen Tepesinde Enver Paşa’dır, Mustafa Kemal Atatürk’tür Conk Bayır’ın da, kefensiz yatan şehitlerdir Allah-u Ekber Dağlarında, Başbuğ Alparslan Türkeş’tir Tabutlukta işkenceye direnen, idam sehpasında 9 Gül Fidanıdır, beş bin Ülkü Gülüdür kahpe pusularda şehadet şerbetini içen, Lider Devlet Bahçeli’dir yedi düvele meydan okuyan. Yani çiledir, sabırdır, imandır, şehittir, gazidir, azimdir, öfkedir, Hüseyin Nihal Atsız’ın dizelerindeki kahramanlıktır.” dedi.

Konuşmanın ardından Kafkas dans ekibi ve Osman Öztunç sahne aldı.

Yapılan programa Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanı, İlçe Ocak başkanları, MHP Kars İl Başkanı, MHP Sarıkamış İlçe Başkanı, MHP Kars Belediye Başkan Yardımcısı ve vatandaşlar katıldı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter