Kars-Kağızman Ülkü Ocakları “Kutlu Şahlanış Gecesi” Düzenledi

Kars-Kağızman Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Kutlu Şahlanış” adı altında yapılan geceye katılan Ali Kınık izleyenlere coşku dolu anlar yaşattı.

Kağızman Halk Eğitim salonunda düzenlenen geceye, Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel,   MHP Kars İl Başkanı Yaver Özcan,   Kağızman İlçe Başkanı Cengiz Sakinci, MHP Kağızman Belediye Başkan Adayı Nevzat Yıldız, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden program, Kağızman Ülkü Ocakları Başkanı Melih Köroğlu’nun konuşmasıyla devam etti. Melih Köroğlu yaptığı konuşmasında;

“Öncelikle Kağızman Ülkü ocakları tarafından hazırlanan “Kutlu Şahlanış Gecemize” ilginizden dolayı teşekkür ederim. Hepinize hoş geldiniz diyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Sevgili ülküdaşlarım bu soğuk havada sıcak gönüllerinizle ve birlik beraberlikle bu salonu doldurdunuz. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Yüreğimiz buruk, gönüllerimiz rahat değil, huzursuzuz. Az önce şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı karşısında duygulandık. Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okuduk. Allah ruhlarını şad etsin ve mekanlarını cennet etsin. Bugün bir kez daha şehitlerimiz karşısında ezildik ve hüzünlendik. Şehitlerimiz bu topraklar için son nefesini verirken, bizler şehitlerimizin hakkını ödeyemedik. Neden mi? Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Alevisi ayrımcılık yapmadan, kardeşçe, dostça, gönülce ve sırt sırta vererek, bu vatanı kanlarıyla, canlarıyla, kurtarıp bizlere emanet ettiler. Şimdi bu devleti yönetenlere sesleniyorum. Sizin bu devleti bölmeye, parçalamaya, vatan hainlerine satmaya, andımızı kaldırmaya, çocuklarımıza “Ne mutlu Türk’üm diyene!” demeyi unutturmaya ve atalarımızın kanıyla oluşan ve gökyüzünde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızı indirmeye hakkınız var mı?” diye konuştu.

Sanatçı Ali Kınık konuşmaların ardından ülkücülere coşkulu saatler yaşattı.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter