Karaman Ülkü Ocakları’ndan “Türk Dil Şöleni” Etkinliği

Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından 17 Mayıs Türk Dil Bayramı  kapsamında düzenlenmesi ön görülen ancak Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki hain saldırı sonucu 2 Haziran’a ertelenen “Türk Dil Şöleni” adlı gece ünlü sanatçılar Ali Kınık ve Rahmet Safa konserleriyle gerçekleşti. Salona toplanan binlerce vatandaş, “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganları ve Türk bayraklarıyla geceye renk kattı.

Karaman Ülkü Ocaklar ı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türk Dil Şöleni” adlı etkinlik, Karaman Kapalı Spor Salonunda  gerçekleşti.,Geceye Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Burhan Eren Abay, MHP İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, Merkez İlçe Başkanı Oktay Yılmaz, ilçe ve belde belediye başkanları, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, çevre il ve ilçe ocak teşkilatları ile binlerce Karaman’lı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gece, Ülkü Ocakları İl Başkanı Burhan Eren Abay’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında:

“Türkiye Cumhuriyeti bu güne kadar hiç maruz kalmadığı kadar hain odaklarının, dillerinde ve ellerindedir. Türk devletinin bayrağı değişsin deniyorsa, uğruna nice canlar feda edilmiş,kanlar akıtılmış bu şanlı bayrak eleştiriye açık hale getirilmeye çalışılıyorsa bütün olmak,bir olmak zorundayız. Yüzyıllarca gururla dile getirdiğimiz Türklüğümüz etnik unsur haline getirilmeye çalışılmaktadır. Türkler şanlı bir millettir. Türkiye 36 etnik unsurdan oluşan bir mozaik değildir. Türkiye Cumhuriyeti ebru sanatı gibidir. Renkler birbirleriyle kaynaşarak bu güzel devleti meydana getirmiştir. Başka bir ithamda bulunanlar ya gaflettedir yada aleni ihanet içerisindedir. Bu zevatlara karşı gelmenin,göğsümüzü siper etmenin tam zamanıdır. Şairinde dediği gibi ”Toplu vurdukça yürekler,onu hiç bir top sindiremez”. Toplu vursun yüreklerimiz. Bölücü başı ile masaya oturulup pazarlık yapılmaktadır. Devletimiz pkk denilen köpeklere peşkeş çekilmektedir. Mecliste bu köpekler devletin parasıyla beslenmektedir. Bunlara izin mi vereceğiz ? Elbette hayır! Bir olalım birlik olalım. Türkiye,Yarı Başkanlık Sistemiyle,eyaletlere bölünmek istenmektedir. Toprak bütünlüğümüz tehlikededir. Büyük Orta Doğu Projesinin uygulanmaya çalışıldığı bu dönemde Türk Devleti’ni bu hainlere mi bırakacağız? Özerk kürdistan naraları atanlara,ülkeyi bölmeye çalışanlara karşı bir olmalıyız. Birlik olmalıyız. Unutulmasın ki Hakkari de Türktür, Diyarbakır da ! Kabil misali sırtımıza vurulan hançer bizi yaralamakta, birliğimizi bozmaktadır. Bizleri ayırmak isteyen,aramıza nifak sokmak isteyen hain odaklarına hep birlikte cevap verelim. Tarihimiz birliğin tarihidir. Tek bir yürek olup,top yekün Karaman’ımızı kalkındıralım. Dillerde Tekbir ! Allahu ekber nidalarıyla, karaman burçlarına üç hilalli sancağı dikelim ! Biz ki Müslümanların sancaktarları,

Biz ki 7 düveli dize getirmiş şanlı millet, Biz ki dünyaya nizam veren ceddin torunları… Haydi Karaman zaman birlik zamanı !

Sözlerimi dua ile bitirmek istiyorum

Hak Teala, Huzurumuzu bozmasın,  birliğimizi zedelemesin. Hilalimizi dalgalandırsın, azmimizi artırsın. Vatanımızın düzenini sağlasın. Bayrağımız çekildiği gönderden inmesin. Düşmesin, üzülmesin, el uzanmasın. Ülkümüzün yolunu açık etsin. Ülkücünün yardımcısı olsun. Bozkurtun başını dik etsin. Türklüğü payidar etsin, İslam’ı mutlu kılsın. Topraklarımızı kem gözlerden korusun kardeşliğimizi muhafaza etsin. İki cihanda yüzümüzü güldürsün. İnsanız elbet varsa bir kusurumuz onu da affetsin. Şehitlerim, yiğitlerim, analarım, bacılarım, kardeşlerim haklarını helal etsin. Gönlümüzden Ülküyü yüreğimizden sevgiyi, kalbimizden inancı eksik etmesin.  Türk Milletini sonsuza kadar korusun, kollasın ve yolunu açık etsin.  Her dava arkadaşımdan ayrı ayrı razı olsun Yolumuz, bahtımız ve anlımız açık olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene !“ dedi.
Daha sonra sahneye Rahmet Safa  ve Ali Kınık çıktı. Sanatçılarımız seslendirdikleri eserlerle salondakilere coşku dolu anlar yaşattılar. Konserlerin ardından program sona erdi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter