Karaman Ülkü Ocaklarından Tiyatro Gösterisi

Karaman Ülkü Ocakları, Alparslan Türkeş’i anmak  için “Ali Arslan ” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Efsane grubunun  hazırlayıp oynadığı “Ali Arslan” adlı oyun, Yunus Emre Konferans Salonunda  sahneye kondu. Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş için hazırlanan oyunu çok sayıda Karamanlı ilgiyle izledi.

Alparslan Türkeş in hayatından kesitlerin yer aldığı tiyatro gösterisinin öncesinde konuşuma yapan Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanı Burhan Abay ”Başbuğ Alparslan Türkeş’i,hayatını ve verdiği mücadeleyi anlatmaya kelimelerin tarifi yetmez.Başbuğu anlamak,Türk milleti için verdiği mücadeleyi örnek alarak yaşamak ve bunu bir düstur olarak kendi benliğimizde bütünleştirmek gerekir.Bizler onun başlattığı bu kutlu yolda her daim bir mücahit ruhuyla mücadele edeceğiz.

 

Gayemiz Başbuğ’un hayatını örnek alarak iyi bir Türk olmaktır. Türkün gücü imanıdır. İmanın özü ise kendi öz kültürüdür. Türk milleti için kurtuluş ve yükseliş çaresi kendi dini inançlarıyla; milliyetçilik ülküsüne sarılmaktır. Bizler Türk Milliyetçileri olarak özümüzden, kültürümüzden bu kutlu yoldan hiç bir zaman ayrılmayacağız.

 

Önümüze taş koymak isteyenler olabilir, bu yolda bizleri yıldırmak isteyenler olabilir. Bunları yapan hain odakları bilmelidirler ki; bizler yolumuzdan dönmeyeceğiz, sinsi oyunlara taviz göstermeyeceğiz. Türk milleti için gerekirse canımızı vereceğiz. Kanımızı akıtacağız. Yılmak ve yıkılmak bizlerin literatüründe yoktur. Birleştiren, bütünleştiren, kucaklayan bir ülkü etrafında birleşip, Türkiye Cumhuriyetinin ayakta kalması için ilelebet mücadele verip çalışacağız.

Ruhun şad mekânın cennet olsun Başbuğum.” dedi.

 


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter