Karaman Ülkü Ocakları Türkçülük Gününü Kutladı

Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanlığı 3 Mayıs Türkçülük Günü münasebeti ile Karaman Atatürk Parkı’nda basın açıklaması yaparak, Karaman halkına Türk Bayrağı dağıttı.Ocak Başkanı Burhan Abay açıklamasında;”Hepimiz için büyük bir önem ve anlam taşıyan bu günde aziz milletimizi, bu ülkeyi karşılıksız seven, yüce gönüllü dava arkadaşlarımı ve bütün Türk milliyetçilerini kutluyorum. 69 yıl önce bugün Türkiye’mizde bir direniş meşalesi yakıldı.Mücadeleler verildi, çileler çekildi Bütün bu acıların tek bir ortak noktası vardı oda Türk milliyetçiliğinin bu topraklardan silinmemesiydi. Yıllardır hain odaklarının tek bir hedefi vardır,oda Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılması ve parçalanması oyunudur.Dur durak bilmeden maddi,manevi değerlerimize saldıran emperyalistler, bu topraklardan dinimizi, dilimizi, kültürümüzü ve Türklüğümüzü silmek için uğraşmaktadırlar.İşte bu oyunlara karşı gelen,bütün maddi ve manevi gücüyle kendini siper eden Türk milliyetçilerine 1944 yılında, onları sindirmek için tutuklamalar yapıldı.Tırnakları çekildi, insan dışı işkencelerden geçirildiler. Bu büyük insanlara bunları reva gören,gayrı milli ruhlu kişilerin tek amacı vardı bu işkencelerden sonra onların yılıp bu davayı gütmemeleri ama unuttukları bir nokta vardı.Kürşat yürekli,tunç bilekli yiğitlerin kalplerindeki iman aşkı , Türklük gururu ve şuuru. Yılmadılar, mücadelelerine her zaman devam edip bu kutlu direnişi başlattılar. Alpaslan Türkeş oldular kutlu direnişi devam ettirip Türkçülük-Turancılık ateşini Türk milletinin kalplerine nakşettiler. Hüseyin Nihal Atsız oldular Türk Milliyetçiliğini Altay dağlarının eteklerine çıkardılar. Nejdet Sançar oldular ser verdiler sır vermediler. Osman Yüksel olup serden geçtiler,can verdiler.

Ve 30 Nisan 1976 da Başbuğ Alparslan Türkeş şunları haykırdı;
‘3 Mayıs, bundan otuz iki yıl önce idealist ve vatanperver bir grubun o devrin dikta rejimine karşı başlattığı kutsal gayeli bir hareketin ilk adımıdır.
3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin ‘yabancı kültüre’ ve ‘yabancı ideolojilere’ karşı başkaldırmasıdır.
3 Mayıs, ‘kendi milli kültürümüzü’ çağdaş gelişmelerle yeniden yoğurma hareketidir.
3 Mayıs, ülkücü hareketin dönüm noktasıdır.”
Konuşmamı Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle bitirmek istiyorum;

“Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk’ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.”dedi.

Basın açıklamasının ardından Ülkücü gençler halk ile sohbet etti.

Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter