Karadeniz Teşkilatlarımız Ziyaret Edildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Halil ve Genel Merkez Yöneticilerimiz yurt genelinde teşkilat ziyaretleri kapsamında Rize, Giresun, Ordu, Sinop, Kastamonu, Karabük, Bartın, Bolu, Sakarya, Düzce illerini ziyaret etti.

Ziyaretleri kapsamında Ülküdaşlarımızla bir araya gelen Genel Başkan Yardımcımız Ali Halil yaptığı konuşmalarda öncelikle Ülküdaşlarımıza Genel Başkanımız Olcay Kılavuz bey’in selamlarını getirdiğini belirtirti. Eğitim-öğretimin önemine dikkat çekerken Ülkücülerin tahsil gördükleri alanda en ileri seviyeye gelmeleri gerektiğini vurguladı. Ülkü Ocakları’nın kuruluş felsefesinin gençlerin imanlı-ahlaklı ve tam donanımlı bir şekilde yetişmesi olduğunu ifade eden Halil gençlerimizin Başbuğumuz Alparslan Türkel Bey’in işaret ettiği üzere ilahiyet fakülteleriyle tıbbiye laboratuvarlarını birleştirme ülküsü adına daha çok çalışmaları gerektiğini belirtti.

Halil ayrıca asla kavganın tarafı olunmaması konusunda uyarılarda bulundu. Kardeş kavgası çıkartmak isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirten Halil önce parlak bir kariyere sahip olunması gerektiğini dile getirdi. Üniversiteleri eğitim yuvası olmaktan çıkarmaya çalışanlara karşı da dikkatli, olunması gerektiğini belirterek Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Ali Halil Türkiye’yi bölmek isteyenlerin karşısındaki tek gücün Ülkücü Hareket olacağını dile getirerek omuzlarımızda taşıdığımız ağır sorumluluğun bilincinde hareket edilmesini istedi. Konuşmalarını şöyle sürdüren Halil “Ülkücülere her zamankinden daha fazla görev düşmektedir. Çatısı altına bulunduğumuz şehidi ve gazisi bulunan Ülkü Ocakları’na vatanın birliği ve bütünlüğünün korunması noktasında tarihi bir misyon yüklenmiştir. Ülkücü Hareket’i yıpratmaya çalışanlara göz açtırılmalıdır. Ülkücülerin yerinin Ülkü Ocakları, siyasal alandaki izdüşümünün ise Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu söyledi. Bu iki güzide müessese dışında bir çatının asla kabul edilemeyecek, ideallerimizden asla taviz verilmeyeceğini, ve dünyevi çıkarlar davasına ihanet edenlerin değerlerimizi istismar etmesine müsaade edilmeyecektir. Vatanı ve milleti konusunda endişe duyan kim varsa bu kutlu çatında tek yürek bir şekilde mücadele etmeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter