Kapaklı Ülkü Ocaklarından Trafik Güvendiği Semineri

Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanlığı 1-7 Mayıs Trafik Güvenliği ve Eğitimi Haftası dolayısıyla Cumartesi günü ocak yönetiminin ,bayanların ve çok sayıda gencin katılımıyla Ocak binasında Trafik Güvenliği Semineri düzenledi.

Seminere Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube görevlisi Polis Memuru katılım sağlayarak Trafik Güvenliği hakkında bilgilendirmede bulundu. Kendini tanıttıktan sonra konuşmasına belli başlı trafik kurallarıyla başlayan polis memuru trafik terörünün bugüne kadar çok cana mal olduğunu özellikle de emniyet kemerinin önemi üzerinde durdu. Alkollü araç kullanmanın trafiği ve sürücüyü ne şekilde tehlikeye götürdüğünü örneklere yer vererek anlattı.

Ülkücü gençlerin polis memuruna soru yöneltmesiyle devam eden seminerde bir gencin sorusu oldukça dikkat çekti. ‘ Kapaklı da ki yıldız kent kavşağında geçiş üstünlüğü kime aittir araçlara mı yaya’yamı o kavşakta sizce trafik güvenliği söz konusu mudur ‘ diyerek sorusunu yöneltti soruyu çok beğenen polis memuru gence teşekkür ederek o kavşakla alakalı yazışmalarının devam ettiğini gerekli merciler ile irtibatta olduklarını karayollarının düzenleme getireceğini dile getirdi geçiş üstünlüğünün de kesinlikle yayada olduğunu belirtti. Temel trafik kurallarından başlıca bahseden polis memuru sürücünün dinlenme surelerinden ve hız limitlerinden bahsetti.insan hayatının trafik terörüyle kararmaması adına bütün trafik kurallarına uyulması gerektiğini Trafik güvenliğinin insanın güvenliğini ve hayatını etkilediğini dile getirdi. Sorulan birkaç sorudan sonra kendisini dinleyenlere teşekkür eden polis memuru çekilen toplu resmin ardından semineri noktaladı. Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkan Yardımcısı Ferhat DOĞAN katılım sağlayan polis memuruna teşekkürlerini iletti.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter