Kahramanmaraş Ülkü Ocaklarından ” Beyaz Baston Hareketine” Destek

Kahramanmaraş Ülkü Ocaklarından ‘‘Beyaz Baston Hareketine’’ destek verdi.

20 Ocak Çarşamba günü saat 15’de Şehir merkezinde biraraya gelen bir grup Kahramanmaraş Ülkü Ocakları mensubu Ülkücü gençler  kamuoyuna ‘’Beyaz Baston Hareketi’’ farkındalığı oluşturmak için sokaklara indi.

Kahramanmaraş Ülkü Ocaklarından Yapılan Açıklama:
‘’Ülkemizde ne yazık ki hala “Beyaz Baston Hareketi” nin ne anlam taşıdığını bilmeyen vatandaşlarımız bulunmaktadır. Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Ülkücüleri olarak şehrimizde beyaz baston hareketini öğretmek ve halkımızı bu konuda bilinçlendirmek adına bu harekete destek veriyoruz.

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları  olarak görme engelli vatandaşlarımızın farkından olduğumuzu ve onlara yardımcı olmamız gerektiğini “Beyaz Baston Hareketi” bildirgemizi vatandaşlarımıza dağıttık.
Görme engelli vatandaşların şehir içinde yaşadığı zorlukları anlamak için gözlerimiz bandajlı ve elimizde beyaz bastonlarla sarı şeritlerde yürüdük. Engelli vatandaşlarımızında hakları olduğunu, onlarında yaşama hakkı olduğunun Ülkücü gençlik olarak farkındayız. Çevremizdekilere de bu konuda duyarlı olmaları gerektirdiğini anlattık ve anlatmaya da devam edeceğiz.
Bu etkinliğimizi gerçekleştirirken halkımızdan olumlu tepkiler ve büyük destek aldık.’’ İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter