Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi “Türk Dünyası Kültür Şöleni” Düzenledi

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Sütçü İmam Üniversitesi Teşkilatı Türk Dünyası Kültür Şöleni adı altında Ali Kınık Konseri ve Mehteran Gösterisi düzenlenmiştir. Düzenlenen Şölene Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği görülmüştür.

Türk Dünyası Kültür Şölenine Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut KAPLAN  ve yönetimi,Üniversite idari kadrosu,Misafirlerin katılımıyla Şehitlerin adına Saygı duruşu Ve İstiklal Marşıyla Şölen başladı. Mehteran Takımının programının başlamasıyla salona Osmanlı İmparatorluğu’nun ruhunu hatırlatmış, Üniversiteli öğrencilerinde İştiraki ile  birlik ve beraberlik havası hakim oldu. Programın devamında Azerbaycan Türk’ü bir öğrencimizin şiir okumasıyla duygusal anlar yaşandı.Ali Kınık’ın sahneye çıkmasıyla beraber coşku hat safhaya ulaşmış şarkılarına hep bir ağızdan eşlik edilmiştir.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde  teşkilat adına İlk defa gerçekleştirilen bu program hem Üniversite idari kadrosunda hem de üniversite öğrencileri arasında yapılan istişareler  sonrasında olumlu etkiler oluşturduğu tespit edilmiştir. Coşkulu geçen gecede herhangi bir sorun yaşanmaması Sütçü İmam Üniversitesi İdari Kadrosunun Teşkilatımıza bundan sonra yapılacak faaliyetlerde kolaylık sağlayacağı etkisi bırakmıştır. İdari kadronun yanı sıra Üniversite öğrencilerinin de teşkilatımıza bakış açısının değiştiği ve yeni katılımlarında olduğu tespit edilmiştir.

 

 


Kategorisi: Genel / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter