Kahramanmaraş Göksun Ülkü Ocakları’nda Kutlu Doğum Programı

Kahramanmaraş Göksun Ülkü Ocakları tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde “Medine Gülüne Hasret” programı düzenlendi.
Göksun Belediyesi İş Merkezi meydanında gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı akabinde Göksun Ulu Cami imamı tarafından Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Göksun Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış açılış konuşmasını yaptı. Hüseyin Kayış yaptığı konuşmada “Diyanet İşleri Başkanlığının 1989 yılından itibaren “Hz. Peygamber’i Anmaktan-Anlamaya” şiarıyla başlattığı Kutlu Doğum Haftası geleneğinin bu yılki kutlamaların ilk gününe idrak etmiş bulunmaktayız. “Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik” hitabının muhatabı, Efendiler Efendisine, sevgililer sevgilisine, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(s.a.v.)’e salat ve selam olsun. Kutlu Doğum Haftamız mübarek olsun. Peygamber efendimize hürmeten yapmış olduğumuz bu etkinlik inşallah ahirette ona komşu olmaya vesile olur. Bu programda bize destek olan ve bu heyecanı burada bizimle yaşayan Göksun halkına teşekkür ediyorum“ ifadelerini kullandı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği programda ilahi sanatçıları Cemal Kuru, Murat Yavuz, Ender Tekin, Bilal Birdağ ve Süleyman Erzurum sahne aldılar. Sanatçılar, getirilen salavatlar ve tekbirler eşliğinde Peygamber efendimizle ile ilgi okudukları ilahilerle programa renk kattılar. Bayanların yoğun ilgi gösterdiği program seslendirilen ilahilerle sona erdi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter