K.K.T.C. Ülkü Ocakları Hocalı Katliamı’nı Unutmadı

26 Şubat 1992 tarihinde ermenilerce yapılan Hocalı katliamını K.K.T.C Ülkü Ocakları Gazimağusa Doğu Akdeniz Üniversitesi, Lefkoşa’da Yakındoğu ve Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Güzelyurt ODTÜ ve Lefke Avrupa Üniversitesi teşkilatlarımız Hocalı katliamı kendi bölgelerinde kınadı.

Azerbaycan Türkü kardeşlerimiz Hocalı’yı anma yürüyüşümüzü gerçekleştirdi. Yapmış oldukları yürüyüşte KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Adem Yurdagül, 26 Şubat 1992 de yapılan hocalı katliamı ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Adem Yurdagül: “Azerbaycan’daki kardeşlerimize uygulanan zulmün ve işkencenin son yıllardaki en önemli örneği Hocalı’da işlenen katliamdır.” dedi.

KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Adem Yurdagül, Hocalı Katliamı’nın yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Yurdagül mesajında, “Azerbaycan’daki kardeşlerimize uygulanan zulmümün ve işkencenin son yıllardaki en önemli örneği Hocalı Katliamı’dır. Bu katliam tarihe kara bir leke olarak yazılmıştır” dedi. Yurdagül, bu olayı unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını vurgulayarak, insan hakları savunucularının Türk ve İslam topluluklarında yaşanan zulüm, haksızlık ve katliamlara göz yumduğunu savundu.

Yürüyüşün ardından Hocalı katliamı ile ilgili film gösterisi yapıldı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter