İzmir/Bayraklı Ülkü Ocakları “Kadına Şiddete Hayır” ve “Çocuk İstismarına Hayır” Broşürleri Dağıttı

İzmir/Bayraklı Ülkü Ocakları “”Kadına Şiddete Hayır” – “Çocuk İstismarına Hayır” Adlı bir çalışma ile Bayraklı İlçesinin tüm mahallelerinde broşür dağıttı.
Bayraklı Ülkü Ocakları ilçelerinde yaptıkları faaliyetlerle adlarından söz ettirmeye devam ediyor. Kadınlara karşı yapılan uygunsuz kötü davranışların ve bu ailelerin içeresinde büyüyen şiddete meyilli ve bozuk psikolojiye sahip çocukların ilerleyen evrelerde bu davranışları küçük çocuklara karşı uyguladığını ve toplumumuza ne kadar zarar verdiğine dikkat çekmek isteyen Bayraklı Ülkü Ocakları başkanı Tuncay Arslan kısa bir açıklama yaptı.
Ülkemizin, geleceğimizin minicik fidanlarını yeşermekten alıkoydular. İlkemizdi “Küçükleri Korumak”. Koruyamadılar…
Toplum kurallarını düzenleyen hukuk kurallarından önce ahlaki kurallardır. Ahlak, vicdanın harekete geçmesini sağlayarak suçun oluşmasını engeller. Ahlak yoksunluğu vicdani duyguları öldürür. Gün geçtikçe artan suçlar; kendi kültürümüzden uzaklaşıp, ahlaksızlığın ahlak haline getirilmeye çalışılması bu son önerge ile durumun vahimliğini ortaya koymaktadır.
Tarih boyunca dünyaya nizam veren Büyük Türk Milleti şüphesiz yüksek ahlaki değerlerle mazisine yön vermiştir. Başkomutan Atatürk’ün de dediği gibi; “Vatanı korumak çocukları korumak ile başlar.”
Son dönemde gittikçe artan; “Kadına Şiddet ve İstismar”, “Çocuğa Şiddet ve İstismar” değerlerimizin onur ve iffetlerine göz dikmektedir. Milletimizin geleceği bu ahlaksızlığı yapan ve yaptırım uygulamayan canilerce ayaklar altına alınmaktadır. Toplumumuz bu konuda bilinçlendirilmeli yazılı ve görsel medya ile bu bilinçlendirilme sürekli olarak desteklenmelidir. Ahlak ve değerlerini yitirmiş bir toplum, yok olmaya mahkumdur.
Biz Bayraklı Ülkü Ocakları olarak Türklük gurur ve şuuruyla, İslam ahlak ve faziletleriyle inandığımız doğruları her zaman savunup, bu konuda çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter