İzmir Ülkü Ocakları’ndan Huzur Evi Ziyareti

İzmir Ülkü Ocakları Başkanımız Sayın Süleyman Bozkurt ve beraberindeki Ülküdaşlarımızla Anneler günü münasebeti ile huzur evine ziyaret düzenlendi.

İzmir’in Bornova ilçesinde yer alan Emek Huzurevine günün anlam ve önemini münasebeti ile Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi teşkilat mensubu öğrencilerinde katılım gösterdi.
Öğle saatlerinde düzenlenen ziyarette yaşlı ve bakıma muhtaç insanların sıkıntıları ile ilgili bilgiler alındı.
İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Süleyman Bozkurt yapmış olduğu konuşmasına;
Ana-baba hakkı üzerinde durarak Kur’ân’ı Kerimde yer alan,”Biz insana, annesine babasına iyi davranmasını emrettik. Zira annesi onu nice zahmetlerle karnında taşımıştır. Sütten kesilmesi de iki yıl kadar sürer. İnsana buyurduk ki: “Hem Bana, hem de annene babana şükret, unutma ki sonunda Bana döneceksiniz…(Lokman31-14)” ayetini örnek gösterdi . Ayrıca saçı sakalı ağarmış yaşlı Müslümana saygı ve sevgi göstermenin Allah-u teala’ya olan saygı ve sevgiden olduğuna değindi.

Sayın Süleyman Bozkurt konuşmasına Anneler Günü ile ilgili devam ederek Annelerin toplumdaki önemini

vurguladı anne hakkının baba hakkından üç misli fazla olduğuna ve annelerin toplumsal rolüne , toplumun şekillenmesindeki önemini anlattı. Hayatımız boyunca sevgisine ve desteğine ihtiyaç duyduğumuz , sevgisini ve ilgisini hiçbir şeye değişemeyeceğimize ve onlara olan sevgi ve saygımızın hayatımızın sonuna kadar devam etmesi gerektiğini söyleyerek ; Başta şehit anneleri olmak üzere tüm Müslüman Türk annelerinin anneler gününü kutladı ve konuşmasını ‘ Anne Cennet kapılarının ortasındadır’ hadisi şerifi ile bitirdi.
Konuşmasının ardından  huzur evinde yaşayan büyüklerimiz ile hasbihal edilerek annelerimize gül takdim edilip ve dualar ve iyi dilekler ile ziyarete son verildi.

Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter