İzmir Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi Faaliyetlerini Sürdürüyor

İzmir Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimince, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Türk Dünyası İktisadi Araştırmalar Topluluğu tarafından “Türk Dünyası, Türkiye, Kardeşlik ve Azatlık ” adlı konferans düzenlendi. Konferansa Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hanım Halilova konuşmacı olarak katıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi, Dokuzçeşmeler Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mavi salonunda gerçekleştirilen konferansa üniversite öğrencileri ve İzmir’de bulunan Azerbaycan dernekleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını Türk Dünyası İktisadi Araştırmalar Topluluğu Başkanı Serhan Altun gerçekleştirdi. “Son günlerde Ülkemiz de yaşanan terör olaylarına değinen Altun, Türk Milliyetçilerinin hadiseleri iyi idrak ettiğini ve yapılan terör faaliyetlerini kınadı. Kulubün yıl içerisinde yapacağı faaliyetlerden bahsederek’’ konuşmasını tamamladı.

Konuşmacı Halilova ise Türkistan Coğrafyasına, Azerbaycan Bağımsızlık yıllarına değindi. Ebulfeyz Elçibey ile olan anılarına da değinen Hanım Halilova, 1992 yılında Türk Dünyası’nın Başbuğu Merhum Alparslan Türkeş beyi Azadlık Meydanında Azerbaycanlı Soydaşımızın karşıladığını ifade etti.

Konferansa katılımından ötürü Teşekkür plaketini İzmir Azerbaycan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mulazim Masha bey takdim etti. Konferans Sonunda Hanım Halilova, Üniversite Teşkilatımızla beraber Buca’daki Ülkücü Şehidimiz Saffet Çelik ağabeyimizin kabrini ziyaret etti.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter