İzmir Ülkü Ocakları Ülkücü Şehitlerini Andı

İzmir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Bornova Belediyesi nikâh salonunda ”Halil Esendağ ve Selçuk Duracık’ın Hayatı ve Şehadet Anıları” adlı konferans  gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak, Ülkücü Şehitlerimiz Halil Esendağ ve Selçuk Duracık’ın şehadetlerine şahit olan imam Abdullah Hoca ve şehidimiz Halil Esendağ’ın kardeşi Arif Esendağ katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen konferans duygu dolu anlara sahne oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılan etkinlik, Hafız Mehmet Ergün’ün Kuran-ı Kerim ziyafeti ve dualarıyla başladı. Tüm şehitlerimiz ve vatan millet sevdalıları için dualar hep bir ağızdan ve içtenlikle Allah’ü Tealâ’nın rızası için okundu.

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Süleyman Bozkurt’un konuşmasıyla devam eden konferansta Süleyman Bozkurt misafirleri selamlamasının ardından yaptığı konuşmasında;

”Bugün burada kalpleri yalnızca vatan ve millet aşkı ile çarpmış, Allah’ı ve Peygamberi yâr bilmiş; nitekim onların yolunda şehadet makamına ulaşmış Selçuk Duracık ve Halil Esendağ ağabeylerimizin kutlu mücadelelerini anlamak ve anmak için bulunmaktayız. Hedefi; kadim Türk milletini çeşitli projelerle tasfiye etmek olan emperyalist güçlerin, faaliyet kabiliyetini ne denli arttırdığını iktidar ile iyiden iyiye hissetmiş bulunuyoruz. İşin acı tarafı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve hükümeti, memlekette Türk kimliğini etnik bir kimlik olarak açıklamakta, neticede doğan tavizlerle bölücülerin cüretini arttırmaktadır. Son günlerde Diyarbakır ve Hakkari’de yaşanan olaylar bunun yakın örneğidir ve halen yürütülmekte olan nahoş eylemler milli şuur ve refleks yoksunluğuyla rahatça devam ettirilmek istenmektedir. Halil ve Selçuk ağabeylerimizin ve nice şehitlerimizin aziz hatıralarını anarken bu milletin gerektiğinde Allah yolunda canlarını teslim etmekten şeref duyacak nice Halil’leri ve Selçuk’ları olduğunu idrak etmek ile mükellefiz, bu unutulmamalıdr. ” dedi.

Konuşmasına ”Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” diyerek,  misafirleri selamladıktan sonra son verdi.

MHP İl Başkanı Necat Karataş da kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında Ülkücü Hareket mensuplarının geçmişte Halil ve Selçuk ağabeylerimiz gibi, bugün şehadet şerbetini içmeye hazır olduğuna dikkat çekti.

Şehitlerimizin şehadetlerine şahitlik eden İmam Abdullah Hoca ve şehidimiz Halil Esendağ’ın kardeşi Arif Esendağ’ın sahneye çıkmasıyla birlikte devam eden etkinlik, öncelikle İmam Abdullah Hoca’nın anlatımıyla başladı. Abdullah Hoca dinleyiciler karşısında oturmayarak şehitlerimizin şehadet gecesini ve duygularını tüm samimiyetiyle aktardı. Dinleyicilerinde yoğun duygu seline kapıldığı konuşmasında;

“Şehitlerimiz Selçuk ve Halil Allah davasının bilincinde, şehadete adeta koşarak gittiler. İnanın o anlar yıllardır aklımdan çıkmıyor, her dakika her saniye kulaklarımda onların sesini işitiyorum. Onlar iman doluydular, şehit oldular. Bizlerde üzerimize düşeni yapalım. Bir olalım, iri olalım, güçlü olalım.” dedi.

Daha sonra Şehidimiz Halil Esendağ’ın kardeşi Arif Esendağ;

”Ağabeyim vatan aşığıydı. Nerede bir vatan haini görse hemen kızar kendinden geçerdi. Allah yolunda öleceğini söyler, davasının bilincinde yaşardı. Ağabeyim, ağabeylerimiz şehittir. Bunu bir çok yaşanmış olayla anladık.” diyerek gerek ailesinin gerekse kendisinin yaşamış olduğu duygu dolu olaylardan bahsetti. Son olarak teşekkürlerini sunan Arif Esendağ konuşmasını sonlandırdı.

Sunucumuz tarafından Ülkücü Yemini ayağa davet edilen tüm misafirler, hep bir ağızdan bir kez daha, herkesin huzurunda yemin etti. Ülkücü Yeminin ardınan konuşmacılara teşekkürlerini sunan Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Süleyman Bozkurt etkinliğin sonunda salondan ayrılarak; MHP il başkanı Necat Karataş, Ülkücü ağabeylerimiz ve konuşmacılarla birlikte hasbihal etti.

Misafirlerin de ayrılmasıyla birlikte Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu ”Halil Esendağ ve Selçuk Duracık’ın Hayatı ve Şehadet Anıları” etkinliği son buldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter