İzmir Ülkü Ocakları Teşkilat Ziyaretlerini Tamamladı

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı teşkilat ziyaretleri kapsamında son olarak Çiğli, Karşıyaka, Bayraklı, Bornova, Buca ve Karabağlar Merkez İlçe Ocakları’nı ziyaret etti. Bununla birlikte İzmir genelinde tüm ilçe ocakların ziyareti tamamlanmış oldu. Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Süleyman Bozkurt, bazı il yöneticilerimiz ve Taş Medreseli Ülkücü Mehmet Karanfil eşliğinde tamamlanan teşkilat ziyaretlerinde, tüm ocaklarda bir seminer gerçekleştirildi ve ilçe ocaklardan bilgi alındı.

Ziyaretler çerçevesinde gerçekleştirilen seminerlerde Ülkü Ocaklı gençlerle tek tek tanışan il ocak başkanı Süleyman Bozkurt ve Mehmet Karanfil seminerin devamında genç ülküdaşlarımızla sohbet etti.

Süleyman Bozkurt seminerlerin devamında Ülkücü Hareket’in kutsallığına ilişkin yaptığı konuşmasında;

”Ülkücü olarak, Ülkü Ocaklı olarak hayatımızı Türk-İslâm ülküsüne uygun idame ettirmemiz gereklidir. İlim, iman, ahlak ve ülkü temelinde hareket ederek; Ülkücü Hareketi temsîl noktasında üzerimize düşen görevleri yapmalıyız. Allah’ü Teâlâ bize bu davayı yaşamayı nasip ettiği için şükretmeli ve O ‘nun emirlerini yerine getirmeli ve Türk milletinin geleceği olan gençliğe Allah’ü Teâlâ’nın emirlerini anlatmalıyız. Türklüğün şuurunda olmalı, bilinçli hareket etmeli ve İslâmiyet’i gururlu bir şekilde yaşamalıyız. Devletin, milletin ve dinimizin bekası için  Ülkücüler olarak her an  hazır olduğumuzun bilincinde olmalıyız. Geçmişte merhum Başbuğumuz’un, büyüklerimizin ve şehitlerimizin vermiş olduğu şanlı mücadeleyi her daim sürdüreceğimize kimsenin şüphesi olmasın. ” ifadelerine yer vererek dualar ve iyi dilek temennileriyle ziyaretleri sonlandırdı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter