İzmir Ülkü Ocakları ‘Sercan KOÇ’ Bilgi Yarışması Düzenledi

İzmir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Liseler arası bilgi yarışması düzenledi. İzmir Ülkü Ocakları olarak; Bornova Ülkü Ocakları Eski Başkanı Merhum Sercan KOÇ’un anısına düzenlenen bilgi yarışmasına Sercan Koç’un ağabeyi Sedat Koç, yakınları ve çok sayıda ülküdaşımız katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yarışmacılar ve jüri üyeleri davet edildi .

Yarışmanın başlangıcında konuşma yapan il başkanımız : ‘’ Değerli dava arkadaşlarım,
Verilen her eğitimin amacı; fiziki ve ahlakî bir terbiye ile görevlerini iyi bilen insanlar yetiştirmek; devletin değerli vatandaşları olarak görevini tam anlamıyla yerine getiren; yüksek kültürlü insanlar yetiştirmek olmalıdır. Ülkü Ocakları da misyonunu bu çerçevede oluşturmuş, Türk Milleti’nin geleceği için ahlaklı, inançlı, bilinçli, milli kültürü ile iç içe, sosyal, entelektüel; hayatı yorumlayan bireyler yetiştiren bir eğitim kurumudur.Ülkü Ocakları bu misyonu üstlenmiştir. Çünkü eğitim kurumları bu misyonu üstlenmeye çalışmış fakat uygulamada yetersiz kalmıştır.
2023′ün Lider Ülke Türkiye’sinde ülkemizin yönetici kadrosunu inançlı, ahlaklı, Ülkücü Gelenek’ten yetişmiş bozkurtlar dolduracaktır. Bugün burada da göreceksiniz ki Ülkücü Hareket ülkeyi yönetebilecek yeterliliğe sahiptir ve Ülkücü Hareket iktidara taliptir.’’ Dedi ve konuşmasına Yunus Emre’nin
‘’İlim, ilim bilmektir İlim kendin bilmektir Sen kendini bilmezsen Ya nice okumaktır’’ dizeleriyle son verdi.

Din, tarih, genel kültür ile ilgili 30 sorunun olduğu yarışmanın galibi Buca Ülkü Ocağı ortaöğretim teşkilatı oldu. İkincilik kürsüsünde Bornova Ülkü Ocağı ortaöğretim teşkilatı olurken, Bergama Ülkü Ocağı ortaöğretim teşkilatı üçüncü oldu.
Kazananlara Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanımız Süleyman BOZKURT, il yöneticilerimiz ve Ocak Başkanımız merhum Sercan KOÇ’un ağabeyi Sedat KOÇ ödüllerini takdim ettiler.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter