İzmir Ülkü Ocakları Hocalı Katliamı’nı Anma Programı Düzenledi

İzmir Ülkü Ocakları Hocalı Soykırımının 22. Yıl dönümü münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenledi.
İzmir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, seminer salonunda gerçekleştirilen etkinliğe; Dokuz Eylül Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Vefa Kurban , Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, İzmir Ülkü Ocakları İl Başkanı Süleyman Bozkurt ve il yönetimi eşliğinde çok sayıda ülküdaşımız katıldı.

Etkinliğin başında Hocalı Soykrımı’nda katledilen 613 Azerbaycan Türk’ü için Yasin-i Şerif okutuldu ve dualar edildi.

Edilen duaların ardından Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Syn. Süleyman BOZKURT :’’

Bundan 22 yıl önce 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan da ki soydaşlarımıza Ermeniler tarafından yapılan saldırılar sonucu bir katliama , bir soykırıma şahit olunmuştur.
Akılları sıra intikam almayı amaçlayan Türk düşmanı bu hainler 106 sı kadın , 83 ü çocuk toplam 613 Azerbaycan Türk ünü insanlık dışı işkencelerle şehit etmiştir.

Buradan birkez daha belirtmek istiyorum ki bizler geçmişte olduğu gibi bugünde işte burada bulunan siz değerli ülküdaşlarımızla Türk birliğini kurmak amacı ile çalışmalarımıza hiç durmadan ,yorulmadan , hız kesmeden devam edeceğiz.

Kuracak olduğumuz bu birlik ve beraberlik akabinde Nizam-ı Alem için mücadele verip Allah ü Teala nın emirlerini , nizam ve intizamını tüm dünyaya yaymak boynumuzun borcudur.’’ dedi.

Sözlerine İzmir’deki Ülkücülerin görevleriyle ilgili devam eden il başkanımız :

‘’Bizler İzmir deki Ülkücüler olarak çalışmalarımızı bu anlamda tüm teşkilatlarımıza ve İzmirli vatandaşlarımıza tek tek anlatmakla yükümlüyüz.
Yolumuz uzun ve çetindir.Allah yar ve yardımcınız olsun. ‘’ diyerek bitirdi.

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanının konuşmasının ardından Hocalı Soykırımı hakkında akademik bir seminer gerçekleştirmek için, Dokuz Eylül Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Vefa Kurban davet edildi.

Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın. Murat Taşer Hocalı Soykırımı hakkında düşüncelerini tüm samimiyetiyle dile getirdi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından etkinlik sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter