İzmir Ülkü Ocakları Halil Esendağ ve Selçuk Duracık’ı Unutmadı

İzmir Ülkü Ocakları, baharını göremedikleri hayatın zemherisinde gül açan Ülkü fidanları Halil Esendağ ve Selçuk Duracık’ı şehadetlerinin 30. yıl dönümünde unutmadı.

12 Eylül darbecilerince 5 Haziran 1983′te Buca Kapalı Cezaevi’nde  idam edilen Halil Esendağ ve Selçuk Duracık, mezarları başında Yasin-i Şerif ve Fatihalarla anıldı.

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Süleyman Bozkurt, İlçe Ocak Başkanları, Üniversiteli ve Liseli gençlerin de katıldığı ziyarette, ahde vefanın imandan olduğu ve Ülkücülüğün vazgeçilmezlerinden olduğunu vurgulandı.

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Sayın Süleyman Bozkurt, Ülkücü Şehitlerimizi hiç bir zaman unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı belirtti. Cenab-ı Hakkın, bizleri yürümekte olduğumuz bu kutlu yoldan ayırmaması temennisinde bulunarak şehitlerimizin bize ahirette şefaatçi olmalarını niyaz etti. Ardından kabir ziyaretine gelen Ülküdaşlarımızın Miraç Kandilini de tebrik eden İl Başkanımız, gelen arkadaşlarımıza göstermiş oldukları ahde vefadan dolayı teşekkür etti.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter