İzmir Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi’nde Yaşanan Olaylara Tepki Olarak Yürüyüş Düzenledi

İzmir Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi’nde bölücü örgüt yandaşları tarafından çıkarılan olaylara tepki olarak Ege Üniversitesi Bornova Kampüsü içerisinde yürüyüş düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleşen yürüyüşte son dönemde gelişen olaylara tepkisiz kalan başta üniversite yönetimi olmak üzere tüm yetkililere tepki gösterildi. Yürüyüş sonunda Ege Üniversitesi Rektörlüğü’ne gelen Ülküdaşlarımız burada bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı.

Aziz milletimizin fedakar ve samimi öğrencileri  !

Değerli basın mensupları  !

Son zamanlarda üniversitemizde vuku bulan elim hadiseler tüm üniversitemizin mensuplarının malumudur.Üniversiteler bilginin aktarıldığı bir yer aynı zamanda da bilginin üretildiği mekanlardır.Bilgi üretiminin nezih ortamlarda sağlıklı bir şekilde olacağı hepimizin kati surette bildiği bir husustur.Ülkemizin demokratik laik sosyal bir hukuk devleti olduğuna inanan biz öğrenciler üniversite gibi güzide bir mekanda  gayri ahlaki tavırları bulunan yasa dışı örgüt sempatizanlarının bilgi üretim ve aktarım sürecine büyük darbeler vurduğu kanısındayız.Bizim bu hususta düşüncelerimiz müspettir.Kesin bir şekilde Ege Üniversitesi öğrencilerinin bildiği rahatsız olduğu bir durumdur. Bilhassa Edebiyat fakültesi önü şer odaklarının toplanma yuvası teröristlerin propaganda mekanları konumundadır. Üniversitemiz öğrencisi olmayan kişilikler milliyet erozyonuna uğramış neidiğü belirsiz kişiler bilhassa Edebiyat fakültesi önünde toplanmak suretiyle vatansever  ve milli hassasiyete sahip arkadaşlarımızı rahatsız etmekte üniversitemiz öğrencilerinin anayasal hakkı olan bundan öte beşer haklarının başında gelen eğitim öğretim haklarını engellemektedir.Fakülte önleri terörist grupların oyun alanına dönmüştür.Edebiyat fakültesinin bilhassa  sosyoloji ve felsefe bölümleri ve bunlara ait öğrenci kulüpleri yasadışı sol örgütlerin yuvası konumundadır.

İlmi namusa sahip olması gereken akademisyenler bu yasadışı grupların faaliyetlerine göz yummakta ve hatta destek vermektedirler. Bununla da yetinmeyerek terör örgütü pkk sempatizanları ve yasadışı sol örgütleri okul bahçesinde ideolojik ve fikri harekete hazırlayıp onları örgütlemektedirler.Son günlerde öğrencilerin oluşturduğu kulüplerde özelliklede felsefe kulübünde yapılan aramalarda ele geçirilen patlayıcı silahların kesici ve delici aletlerin herhalde üniversitede kitap okumayla alakası yoktur. Yok eğer bir alakası var ise Prof. Dr.  ünvanını almış yasadışı örgüt sempatizanı akademisyenler bu durumu ilmi metotlarla açıklamak mecburiyetindedir.Üniversite yönetimi olarak bu eğitim dışı durumu engellemek mecburiyetinde iken bu ahvale sessiz kalmalarının nedeni nedir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başarılı bir üniversitesinin yönetimi terörist midir ki bu grupların faaliyetlerine göz yummaktadır.

Eğitim döneminin sınav sürecinde merkezi kütüphanede  milli manevi duyarlılığa sahip öğrenci arkadaşlarımızın kimlikleri sorulmuş sınavlara girmeleri engellenmiş darp edilmiş edebiyat fakültesi bahçesinde rehin alınmış buda yetmezmiş gibi bu haysiyet yoksunları tarafından ağır hakaretlere uğramışlardır.Bundan başka diğer öğrenci arkadaşlarımızın da sınavlara girmeleri engellenmiştir.Bu durumlar karşısında okul yönetimi bu zorbalara hainlere sadece buseler dağıtmakla yetinmiştir.Terör örgütü sempatizanları yapmış oldukları onlarca eylem sonucunda ikaz cezası bile almaz iken buna tepki gösteren vatansever arkadaşlarımız okuldan uzaklaştırma cezası almıştır.Haksız cezalara çarptırılan istikrarlı eğitim hayatları kasti olarak engellenmiştir.Dikkat çekmek istediğimiz husus şudur ki üniversite yönetimi futbol kulübü mü idare etmektedir ki de bu duruma engel olmamaktadır.Yahut az önce de belirttiğimiz gibi terörist midir ki önlem almaktan ziyade sesliğini korumaktadır.

Haysiyetsizler teröristler ahlaksızlar öğrenci olmadıkları halde kampüse rahatlıkla girebilmekte ve propaganda yapabilmekte iken Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı vatanperver öğrencilerin çektiği sıkıntılar manidardır.Bu durumu engellemek okul yönetiminin boynunun borcudur.Her türlü eğitim dışı faaliyetin yürütüldüğü Ege Üniversitesi kampüsü pkk kampı mıdır ki silahlar ve patlayıcı maddeler burada bulunmaktadır. Hergün farklı dillerdeki siyasi propaganda müzikleri ve afişleri ile kampüs öğrencilerini karşılayan bu teröristler üniversitenin sahibimidir ki kampüsün her bölgesinde rahatça her türlü yasa dışı faaliyetlerini yürütmektedirler.Ahval bu iken burada üniversite yönetiminin göreve çağırıyoruz.Aksi takdir de nefsi müdafaa ilkesi çerçevesinde kendi haklarımızı ve can güvenlimizi koruyacağımızı beyan ediyoruz.İlmi namusa sahip olan tüm öğrenci ve akademisyenleri duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Bu andan sonra tüm mesuliyetin üniversite yönetimine ve yönetim azalarına ait olduğunu beyan ediyoruz.”

Basın açıklamasının da yapılmasının ardından düzenlenen yürüyüş sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter