İzmir Ülkü Ocakları Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Hukuk Devleti Adlı Panel Gerçekleştirdi

İzmir Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi’nce, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Türk Hukuku Topluluğu ve Türk Dünyası İktisadi Araştırmalar Topluluğu ile beraber düzenlenen ”Hukuk Devleti” adlı panele Prof. Dr Abdülkadir Şener , Yard. Doç Serdar Narin, Prof. Dr. Meltem Dikmen Caniklioğlu ve Prof. Dr Recep Kök katıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi, Dokuzçeşmeler Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen panele üniversite öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını Türk Dünyası İktisadi Araştırmalar Topluluğu başkanı Erdem Ataş gerçekleştirdi. Açılışta Erdem Ataş : Konuşmacılara ve misafirlere teşekkür konuşmasını yaptıktan sonra, panelin tanıtım standına üniversitede ki terör örgütü sempatizanlarınca yapılan saldırıyı kınadı. İslam hukuku uygulamaları konusunda konuşmasını Prof. Dr Abdülkadir Şener, Hukuk devletinde yargı – Siyasal iktidar ilişkileri konusunda Yard. Doç Serdar Narin, Türkiye’de hukuk devleti uygulamaları konusunda Prof. Dr. Meltem Dikmen Caniklioğlu konuştu. Panel yöneticiliğini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden Prof. Dr Recep Kök yaptı.

Panelin dikkat çeken konuları ise son günlerde Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunda yapılan düzenlemeler ve fezlekeler oldu. Program sonunda, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde Hukuk süreçlerinin adil işlemeyip bu süreç sonunda alınan hükümlerin adil olmasının mümkün olmadığı konuşuldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter