Isparta Ülkü Ocaklarından Genç Bozkurtlara Seminer

ISPARTA ÜLKÜ OCAKLARINDAN GENÇ BOZKURTLAR’A SEMİNER

Isparta Ülkü Ocakları tarafından Ortaöğretim gençlerine seminer programı düzenlendi.  Program Isparta Ülkü Ocakları seminer salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayarak Isparta Ülkü Ocakları Ortaöğretim sorumlusu İlkanYaşar’ın konuşması, Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz’ın gençlere öğütleri, eğitimci Abdurrahman Çolak’ın Geçmişten Günümüze Türk Milliyetçiliği adlı semineri ve program sonunda hep birlikte Andımızın okunmasıyla sona erdi.

Yaklaşık 400 liseli gencin katıldığı programda Isparta Ülkü Ocakları başkanı Akif Çapraz, ortaöğretim gençlerin önemine değinerek kendilerine tarihlerinden beslenerek çağın gereklerine göre yetiştirmeleri gerektiğini ve bu gelişmelerinde Isparta Ülkü Ocaklarının aracı olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Çapraz; sizler bu milletin umudusunuz, sizler sadece kendi hayatınızı değil Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dünya siyasetindeki yerini değiştireceksiniz. Sizler Fatih olacaksınız, Mustafa Kemal olacaksınız. Bugün emperyalist güçlerin küresel odakların korktukları şey; Türk olacaksınız. Türk olmakta yetmez; Yüksek vasıflı Türk olacaksınız. Dün fidandınız, bugün tomurcuk oldunuz. Allah’ın izniyle de tomurcuk gül açacak diyerek sözlerine son verdi.
Eğitimci Abdurrahman Çolak ise Türk Milliyetçiliği tarihi hakkında konuşma yaparak Kimlik, Türk Kimliği, Milliyetçilik, 1944 Milliyetçilik Olayları ve Neden Türk Milliyetçiliği gibi konulara da değinerek seminerine son verdi. Çolak konuşmasının sonunda bu mübarek ocakta seminer vermekten ve genç bozkurtları görmekten gurur duyduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter