III. Geleneksel Türkiye Geneli Bilgi Yarışması Finali Gerçekleştirildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı 3. Geleneksel Türkiye Geneli Bilgi Yarışması finali 6 Mart 2016 tarihinde Adana’da gerçekleştirildi.
Finalde yarışacak illerin belirlenmesi için gerçekleştirilen 1. etap neticesinde Kastamonu , Bolu , Amasya , Tokat , Adana , Gaziantep , Kırıkkale , Şanlıurfa , Kayseri , Erzurum , Burdur , Manisa , Yalova , İstanbul illerinden üçer yarışmacı; Türk tarihi, İslamiyet, Genel Kültür, Teknoloji, Spor, Edebiyat, Müzik, Sinema, Ülkücü Hareket ve Ülkemizde yaşanan güncel olayları kapsayan toplam 30 soruya tabi tutularak tatlı bir rekabet içerisinde yarıştı.
Yarışmanın final etabına  İl Ocak Başkanları ve çok sayıda Ülküdaşımız katılım gösterdi.

Konuşmanın ardından Türkiye Geneli Bilgi Yarışması’nın final etabına geçildi. Türkiye genelinde Ocaklarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bilgi yarışmalarında değişik kategorilerde sorulan sorulara en fazla doğru yanıtı veren genç Ülküdaşlarımız bugün Adana’da bilgi yarışmamızın finalini gerçekleştirmek üzere toplandı.
Yarışmada ilk üç sıralamasına giren iller şu şekilde belirlendi:
1. İstanbul Ülkü Ocakları
2. Manisa Ülkü Ocakları
3. Adana Ülkü Ocakları
Yarışma sona erdikten sonra dereceye giren Ülküdaşlarımıza hediyeleri Genel Başkanımız Olcay Kılavuz tarafından verildi.
Program bittikten sonra Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, tüm katılımcılar ve İl Ocak Başkanları ile hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter