Hatay Ülkü Ocakları’ndan Taziye Ziyareti

Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve İlçe ocakların katılımı ile Reyhanlı katliamında hayatını kaybeden Şehitlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. 14.03.2013 tarihinde saat 19.00’da Reyhanlı Ülkü Ocakları binasında buluşan Ülkü Ocakları mensupları önce burada bir istişarede bulundular. Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı burada yaptığı konuşmada şöyle hitap etti: “Cumhuriyet tarihimizin en büyük terör saldırısını yaşamış bulunmaktayız ve maalesef resmi açıklamalara göre 50’in üstünde vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu çok ağır bir saldırıdır ve canımızı çok acıtmıştır. Allah sebep olanları kahretsin, şehit ailelerine ve yakınlarına sabır versin. Biz bugün şehit ailelerinin acısını paylaşmaya, yalnız olmadıklarını göstermeye geldik ve bugünden sonra da her zaman şehit ailelerinin yanında olacağız. Bu süreç çok ağır bir süreçtir ve ancak Milletçe birbirimize destek olup acıları paylaşabilirsek bunun üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz.

Bu süreçte Ülkü Ocakları ve Ülküdaşlarımız üzerine düşen her görevi yerine getirme gayreti içerisinde olmuşlardır. Özellikle Reyhanlı’da ki Ülküdaşlarımız enkaz altından vatandaşlarımızın çıkartılması, yaralıların hastaneye taşınması noktasında yoğun bir çaba sarf etmişlerdir. Yine aynı şekilde çevre ilçelerde ki İlçe Ocaklarımız oralara gelen yaralılara ailesi gibi sahip çıkmış ilgilenmiş, kan verme seferberliği başlatmışlardır. Arkadaşlarımızın bu gayretli çalışmalarına rağmen ilk etapta sebebini ve kaynağını anlayamadığımız şekilde Ülkü Ocakları Suriye vatandaşlarına saldırıyor, Suriye vatandaşlarını hastaneye sokmuyor gibi şerefsizce iftiralara maruz kalmışlardır. Bu iftiraların kaynağının bir günlük gazetenin sosyal paylaşım sitesi olduğunu daha sonra belirleyerek, site yöneticilerine bu haberin kaynağını nereden aldıklarını, neye dayanarak böyle bir gönderi paylaştıklarını sorduğumuzda maalesef mantıklı hiçbir cevap alamadık. Bu olay bizlere bu süreçte bu tarz provokatif haberlerin yapılacağını, Ülkü Ocakları üzerine hesaplar yapılabileceğini bir kez daha hatırlatmış bulunmaktadır. Bundan ötürü arkadaşlarımızın bu süreçte çok dikkatli olmaları, hiçbir provokatif eyleme alet olmaları gerekmektedir. Bu konuda tüm arkadaşlarımızın üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğimizden eminiz.” dedi.

Bu konuşmanın ardından taziye ziyaretlerine geçilerek, patlamada hayatını kaybetmiş olan vatandaşlarımızın ailelerine ziyaretlerde bulunulmuştur. Oldukça duygusal anların yaşandığı taziye ziyaretlerinde Şehit ailelerine yalnız olmadıkları tüm Türkiye’nin bu olaya ve Reyhanlılılara sahip çıktığı dile getirilmiştir. Ziyaretlerde Başta Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkiye ve Dünyanın her yerinden Ülkü Ocakları yöneticileri ve mensuplarının selamları ve başsağlığı dilekleri iletilerek bu süreçte yalnız olmadıkları dile getirilmiştir.

Taziye ziyaretine Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya,  Reyhanlı Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Mahmut İri, , İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Nurettin Aydemir, Belen Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Yücel, Payas Ülkü Ocakları Başkanı Ertuğrul İmer,  MHP Reyhanlı İlçe Başkanı Gürhan Açıkgöz, İskenderun MHP Kadın Kolları Başkanı Emel Sönmez, MHP Payas Belde Başkanı Mevlüt Yıldız ve Ülkü Ocaklı gençler katılmışlardır.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter