Hatay Ülkü Ocakları’ndan Ata’ya Saygı Yürüyüşü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle  Hatay Ülkü Ocakları Mustafa Kemal Üniversitesi Birimi tarafından Ata’ya saygı yürüyüşü gerçekleştirildi. MKÜ Alahan Kampüsü içerisinde bulunan konser alanında toplanan beşyüzü aşkın Ülkücü genç, öncelikle kısa bir zaman önce Soma’da kaybettiğimiz vatandaşlarımız için Kur’an-ı Kerim okudu ve Soma şehitleri için dualar etti. Ardından MKÜ Birimi Başkanı Mustafa Onur Kınacı tarafından bir konuşma yapıldı. Mustafa Onur Kınacı konuşmasında şunları dile getirdi:

Gençlik, tazelik, enerji ve güzellik demektir. Bayram ise insanı mutlu kılan sevinçlerin adıdır. Ya sahipsizlik?
Bu üç kelimeyi ıstırap çekmeden yan yana getirmek mümkün müdür? Bunları yan yana getiren biz değiliz, maalesef gerçeklerdir. Gerçekler gönlümüzce olmuyor bazen. İki yüz yıllık oyunlarla, tertiplerle bayramlarımız zehir edildi. Gerçekten bayram yapmanın hasreti ile kavruluyoruz.
Mustafa Kemal Üniversitesi Ülkücüleri olarak, Milli değerlerimize sahip çıktığımızı göstererek Ata’mızın bize bıraktığı mirasa sahip çıkma adına bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Katılım gösteren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Yapılan konuşmanın ardından Üniversite içerisinde Ataya saygı yürüyüşü gerçekleştiren Ülkücü kardeşlerimiz, programı kendilerine yakışan bir disiplinle sona erdirmişlerdir.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter