Hatay Ülkü Ocakları’nda Ali Metin Tokdemir’i Anma Programı Düzenlendi

Hatay Ülkü Ocakları tarafından rahmetli Genel Başkanımız Ali Metin Tokdemir’i anma programı düzenlenmiştir. Hatay Ülkü Ocakları İl binasında gerçekleştirilen anma programına Hatay Ülkü Ocakları’na bağlı Ortaöğretim, Üniversite ve bayanlar biriminden Ülküdaşlarımız katılım göstermişlerdir.

Ortaöğretim birim Başkanı Yakup Aracı’nın Kur’an tilaveti ile başlayan program daha sonra, Ali Metin Tokdemir’in hayatının okunması ile devam etmiş, ardından Rahmetli Genel Başkanımızın çok sevdiği “Leke” şiiri Ortaöğretim teşkilatı mensubu Cihangir Alagöz tarafından seslendirilmiştir. Daha sonrasında Ortaöğretim öğrencilerinin yazıp sahnelediği Ali Metin Tokdemir’in hayatından kesitler içeren piyes gösterimi yapılmıştır.

Programın sonunda bir konuşma yapan Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya;

“Ali Metin Tokdemir, Ülkücü Hareketin çok sıkıntılı olduğu bir dönemde, hareketin var olma mücadelesi verdiği bir dönemde Genel Başkanlık görevini layıkıyla yerine getirmiş, dönemin kıt imkânlarına rağmen Anadolu’yu karış karış gezerek verdiği seminer ve konferanslarla Ülkücü Hareketin yeniden toparlanmasına büyük katkı sağlamış çok değerli bir şahsiyettir. Aynı zamanda Ali Metin Tokdemir, kâğıtlardaki Ülkücü tanımının ete ve kemiğe bürünmüş halidir. Onun hayatı, özellikle siz Genç Ülkücüler için bir fırsattır. Onu tanıyarak, onun hayatını araştırarak bir Ülkücünün nasıl olması gerektiği konusunda net fikirler edinebilirsiniz. Bundan ötürü Ali Metin Tokdemir  ve onun gibi değerli insanlar bizler için kutup yıldızlarıdır. Her daim bize yol gösterecek, şaşırdığımızda, bocaladığımızda başvuracağımız değerli hazinelerdir. Rahmetli Genel Başkanımıza karşı sergilediğiniz bu ahde vefadan dolayı sizleri tebrik ediyor, bu programın hazırlanmasında emeği geçen Ortaöğretim Teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter