Hatay Ülkü Ocakları Ülkücü Şehit Ahmet Bayraktar’ı Andı

05.09.1979 Tarihinde görev yaptığı Dörtyol Orman İşletme müdürlüğünde saldırıya uğrayarak şehit olan Ahmet Bayraktar Hatay Ülkü Ocaklarında yapılan bir programla anıldı.

Hatay Ülkü Ocakları il binasında yapılan anma programına Şehidimizin abisi Kemal Bayraktar, yeğeni Mustafa Bayraktar ve Ocaklı gençler katıldı. Anma programında ilk olarak Kemal Bayraktar Şehit kardeşi Ahmet Bayraktar hakkında genç Bozkurtlara bilgi verip nasihatte bulundu. Ardından Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya, “Eylül ayı Ülkücüler için hüzün ayıdır. Genelde 80 darbesi dolayısıyla hüzünle anılan Eylül ayı, yerelde Hatay içinse şehitler ayı demektir. 2 Eylül 1979’da İskenderun’da 4 Ülküdaşımız şehit edilmiş, 3 Eylül 1980’de 16 yaşında ki Cihan Kurt ülküdaşımız şehit edilmiş, 5 Eylül 1979’da bugün anmasını yaptığımız Ahmet Bayraktar şehit edilmiş, 14 Eylül 1979’da Yayladağında Cuma Karabulut, 19 Eylül 1979’da Adana katliamında Yayladağlı Ülkücü hocamız Ahmet Güleç şehit edilmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün anmasını yaptığımız Ahmet Bayraktar tam anlamıyla kendini yetiştirmiş imanlı bir ülkü eriydi. Bir süre Yayladağı ilçemizde imamlık yapmış bu süre zarfında Yayladağı Ülkü Ocakları Başkanlığını da ifa etmiştir. 1977 yılında yapılan seçimlerde MHP’den Hatay Milletvekili adayı olmuş ve son olarak görev yaptığı Dörtyol ilçemizde de Ülkücü Harekete emek vermiş değerli bir şahsiyettir. Teşkilatçılığının yanı sıra bir gönül adamı olan şehidimiz yayın hayatında da Ülkücü Harekete değerli katkılarda bulunmuş ve 80 öncesi Ülkücü Hareketin yayın organı olan Hergün gazetesinde “Oğuzhan Dokuztuğlu” mahlasıyla makaleleri yayınlanmış ve “Öç günü” adında bir de şiir kitabı yayınlanmıştır. Şehidimiz ölümünden kısa bir süre önce evlenmiş fakat hayata ve ailesine doyamadan kahpe ellerce şehit edilmiştir. Ahmet Bayraktar şehidimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Türk Diyanet Vakıf-Sen Hatay İl temsilcisi Ahmet Öcal tarafından Kur’an-ı Kerim okundu ve şehitlerimiz için dualar edildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter