Hatay Ülkü Ocakları Kurtuluş ve Yeniden Şahlanış Gecesi Düzenledi

Hatay Ülkü Ocakları tarafından “Kurtuluş ve Yeniden Şahlanış Gecesi” düzenlendi.

Antakya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ve dört binden fazla Ülkücünün katılımıyla gerçekleşen programda açılış konuşmasını yapan Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya, özellikle Antakya’da son dönemlerde kışkırtılmaya çalışılan Alevi-Sünni gerginliğine değinerek şunları söyledi: “özellikle Hatay’da son dönemlerde çokça karşılaştığımız çakma Kurtlardan da bahsetmek istiyorum. Gezi Parkı olayları sürecinde sıkça karşılaştığımız ve son bir haftadır yaşanan olaylarla bir daha ortaya çıkan bu aciz şahsiyetler, kendi kimliklerini gizleyerek ve ellerinde iğreti duran Bozkurt işareti ile bizlere kumpas kurmaya çalışmaktadırlar. Alevi vatandaşlarımızı kesinlikle temsil etmeyen bazı marjinal grupların, sağ versiyonu olan bu aciz kişilikler sözde karşı yürüyüş yaptıkları marjinal gruplarla fikir birliği halinde Alevi-Sünni çatışması çıkartmaya çalışmakta ve bu iğrenç emellerine bizim şerefli sembolümüz Bozkurdu alet etmeye çalışmaktadırlar. Buradan çok net söylüyoruz ki Alevi vatandaşlarımız bizim öz be öz kardeşlerimizdir ve oynanan oyunun en az bizim kadar farkındadırlar. Bundan ötürü sizin bu bayat provokasyonlarınıza itibar etmemektedirler, Hatay’da Alevi ve Sünni vatandaşlarımız arasında ki kardeşlik bağı, sizlerin bu sinsi planlarını boşa çıkartacak ve her daim duvara toslamaya mecbur kalacaksınız. Bozkurdun arkasına sığınarak çakallık yapan bu kişi ve gruplara çok açık bir çağrıda bulunuyorum: Delikanlı olun kendi kimliğinizle meydana çıkın, aksi takdirde sizlerin bu oyunlarınızı boşa çıkartmak ve sizleri deşifre etmek bizlerin boynumuzun borcudur”.

Daha sonra sırasıyla MHP Hatay Milletvekili Sayın Şefik Çirkin, MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal, MHP Hatay Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan misafirleri selamlayarak birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından sahne alan Grup Volkan dillere dolanan eserleriyle insanları coşturdu. Ardından Mustafa Yıldızdoğan konseri ile devam etti. Oldukça coşkulu geçen konser sırasında Hatay’da yaşayan Özbek Türkleri tarafından sanatçımız Mustafa Yıldızdoğan’a Özbek Türklerinin geleneksel giysisi “Çapan” hediye edildi.

Gerçekleştirilen organizasyona; Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, MHP Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Dilaver Eryılmaz, MHP İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, MHP Belediye Başkan Adayları, Kamu-Sen’e bağlı teşkilat yöneticileri ve üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter