Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Tarafından “Şehit Fırat Bilgi Yarışması” Düzenlendi

Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Orta Öğretim birimine yönelik “Şehit Fırat İlçeler Arası Bilgi Yarışması” düzenlendi.

Hatay Ülkü Ocakları il binasının altında bulunan Süreyya Düğün salonunda gerçekleştirilen yarışma programına mazeret bildiren 2 Ocak harici tüm ilçeler katılım göstermişlerdir. Programın açılışında bir konuşma yapan Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya: “Adı üstünde bir eğitim ve kültür yuvası olan ocaklarımız bilgiye her zaman önem vermekle birlikte, bundan sonra daha da fazla önem vereceklerdir. Yarışmamıza, çok yakın bir zamanda şehit verdiğimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu  kardeşimizi anmak amacıyla onun ismini vermeyi uygun gördük. Aynı zamanda bu ismi vererek, yarışmaya katılan siz değerli orta öğretimli gençlerimize şu mesajı vermek istiyoruz: Fırat’ın intikamını almak istiyorsanız bilgiye sahip olacaksınız, kendinizi yetiştirecek ve bizce Fıratımızın şehadetinde parmağı olan vali, emniyet müdürü, rektör, dekan koltuklarında siz oturacaksınız. Çünkü Ülkücü Bir Valinin, emniyet müdürünün, rektörün olduğu bir bölgede Fırat’lar şehit olmaz, bölücüler rahat gezemez. Dolayısıyla sizler kendinizi yetiştirecek ve şu an gasp edilmiş o koltukların gerçek sahibi olarak oralarda yer alacaksınız. Çözümü sokakta aramak yerine bu bakış açısıyla olaylara bakarsınız daha başarılı olacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Ülkücülük, İslamiyet, Başbuğ, Türk Dünyası, Abide şahsiyetler başlıklı 20 sorunun sorulduğu yarışma sonrasında sıralama şu şekilde gerçekleşmiştir.

  1. İl Ocak Orta Öğretim Birimi
  2. Dörtyol Ülkü Ocağı Orta Öğretim Birimi
  3. İskenderun Ülkü Ocağı Orta Öğretim Birimi

Dereceye giren ilçelere plaket takdim edilmesi ve yarışmaya katılan orta öğretim mensubu gençlerimize katılım belgesi verilmesinin ardından program çekilen hatıra fotoğrafı ile son bulmuştur.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter