Hatay Ülkü Ocakları Fetih Şöleni Düzenledi

İstanbul’un Fethinin 461. Yıl Dönümü Hatay Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birimi tarafından düzenlenen bir dizi etkinlik ile kutlandı.

Antakya Şehitliğinde Fetih Şehitleri, terör şehitleri ve Ülkücü  Şehitler için Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan program daha sonra ağırlıklı olarak Orta Öğretim  gençlerinin katıldığı Fetih yürüyüşü ile devam etti. Antakya Şehitliğinden başlayan yürüyüş Fetih  Konserinin düzenleneceği Antakya DSİ Parkına kadar devam etti.

Yürüyüşün ardından Antakya DSİ Parkı içerisinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkez Sanatçısı Ali Kınık’ın sahne aldığı Fetih Konserine geçidi. Konser öncesinde bir konuşma yapan  Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya davetlilere teşekkür ettikten sonra “Bugün buradan bir  kez daha ilan ediyoruz ki Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin işareti ile gerekirse Anadolu’yu yeniden  fethetmeye hazır bir gençlik bu meydanda hazır beklemektedir” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Ortaöğretim gençlerinden Göktürk Sünber’in Fetih şiiri ile  devam eden program, Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Ali Kınık’ın sahne almasıyla devam etti.  Ali Kınık’ın seslendirdiği şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden misafirler Fetih coşkusunu hep birlikte  yaşadılar.

Yapılan programa İlçe Ocak Başkanları, MHP Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, MHP Kadın Kolları İl  Başkanı Dilaver Eryılmaz, Antakya İlçe Başkanı Mehmet Ali Yıldırım, Defne İlçe Başkanı Mehmet Aşkar ile sendika ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katılım gösterdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter