Hatay Ülkü Ocakları Eğitim Kampı Düzenledi

Hatay Ülkü Ocakları Orta Öğretim öğrencilerine yönelik eğitim kampı düzenledi. Okullarında başarılı olan öğrencilerin seçildiği kamp üç gün boyunca sürdü. Antakya Merkezde bulunan “Şehit Mustafa Eker Ülkü Evinde” gerçekleştirilen kampa 9 öğrenci katıldı. Kamp sorumlusu Hatay Ülkü Ocakları İl Orta Öğretim birimi Başkanı Yakup Aracı nezaretinde gerçekleşen kampta vakit namazlarına dikkat edilerek hazırlanan program uygulanmıştır. Üç gün boyunca sabah namazı ile başlayan kamp, sabah sporu, ideolojik eğitim, dini eğitim seminerleri, satranç eğitimi, kitap okuma ve sohbet bölümlerinden teşkil edilmiştir.

Hazırlanan kamp programı çerçevesinde özellikle dini eğitim seminerleri ve ideolojik seminerler konusunda uzman hocalarımız tarafından ders verilerek kampın daha verimli geçmesi sağlanmıştır. Kampın son gününde Antakya merkezde bulunan Habibi Neccar dağına tırmanış yapılarak sabah kahvaltısı burada gerçekleştirilmiştir. Yine kampın son akşamında son faaliyet olarak kampa katılan öğrenciler ve Hatay Ülkü Ocakları İl Yöneticileri arasında halı saha maçı gerçekleştirilmiştir.

Kampın bitiminden dolayı, kampa katılan gençlerle bir değerlendirme yapan Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya kampın oldukça verimli geçtiğini, programa katılan genç Bozkurtlara kamp süresince sergiledikleri tutum ve davranışlardan ötürü teşekkür ettiğini dile getirmiştir. Gençlerimizi her yönden ve her alanda geleceğe hazırlamanın Ülkü Ocaklarının asli görevi olduğunu dile getiren Naci Akkaya bu tarz faaliyetlerin önümüzde ki günlerde de aralıksız devam edeceğini dile getirdi. Daha sonrasında kamp sorumlusu ve kampa katılan gençlere teşekkür edilerek program sona erdirilmiştir.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter