Hatay-Kırıkhan Ülkü Ocakları “Mevlana’yı Anma Programı” Düzenledi

Hatay-Kırıkhan Ülkü Ocakları Mevlana Haftası münasebetiyle Kırıkhan Öğretmenevi Salonunda “Mevlana’yı Anma Programı” düzenledi.

Halktan katılımın da yoğun olduğu programın açılış konuşmasını yapan Hatay-Kırıkhan Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Fatih Öztürk konukları selamladıktan sonra şunları söyledi: “Mevlana Hazretleri gönül iklimimizin mimarlarından ve sesi asırları aşarak günümüze kadar ulaşmış Horasan Erenlerindendir. Biz Mevlana’da insana sevgiyi, yaradılana saygıyı ve kimseyi ötekileştirmemeyi öğreniyoruz. Bütün insanlığı kucaklamayı, onlara sevgi ve hoşgörü nazarıyla bakmayı öğreniyoruz. Mevlana’nın vuslat yıldönümünde yapmış olduğumuz bu etkinliğe katılımınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum”

Açılış konuşmasından sonra program Ülkü Ocaklı gençlerin seslendirdikleri şiirlerle devam etti. Ardından “Kardelen İlahi Grubu” birbirinden güzel tasavvufi eserleri seslendirdi. Programın nihayetinde ise tüm konukların beğeniyle izlediği Sema gösterisi sergilendi.

Gerçekleştirilen programa Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya, Kırıkhan MHP İlçe Başkanı Erhan Yavuzyılmaz, Antakya TÜRKAV Başkanı Tuncay Yurtseven, Kırıkhan TÜRKAV Başkanı Fatih Bilgin ve çok sayıda davetli katıldı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter