Hacettepe Üniversitesi’nde Öğrencilere Yönelik Gerçekleşen Terör Saldırısı

Terör son dönemlerde dağdan ovaya inmiştir. Özellikle Ankara’da ve İstanbul’da ardı ardına yaşanan terör saldırıları göstermektedir ki bölücü terör örgütü kitlesel eylemler yapmaktadırlar. Bu alçakça terör saldırılarını gerçekleştiren canilerin neredeyse tamamı sözde üniversite öğrencileridir. Bu eli kanlı caniler bölücü terör örgütünün üniversitelerdeki yapılanmalarını oluşturmaktadır. Bu caniler dağda askerimizin, şehirlerde suçsuz insanları, üniversite yerleşkelerinde öğrencilerimizin canına kastetmek suretiyle saldırılarda bulunmaktadırlar.

Hainler bugün Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi’nde yine öğrenci arkadaşlarımıza saldırıda bulunmuşlardır. Terörist grup sözde Nevruz Kutlamaları bahanesiyle canavar başı ve terör örgütü lehine sloganlar atarak aleni bir şekilde bölücü terör örgütünün propagandasını yapmışlar ve devletimizin bütünlüğünü tehdit eder hale gelmişlerdir.
Tek gayeleri okulunu bitirip, vatanına ve milletine hizmet etmek olan öğrenci arkadaşlarımızı aylar öncesinden çeşitli sosyal medya sayfaları aracılığıyla hedef göstermişlerdir. Bugün ise derse giden üç arkadaşımıza hem okulun içindeki terör örgütü mensupları hem de okul dışından gelen caniler, taş,sopa, döner bıçağı, pala, satır ve benzeri kesici aletler ile saldırıda bulunmuşlardır. İki arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan arkadaşlarımız hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmışlardır. Aynı grup akabinde öğrencilerin oturduğu kafeteryalara gidip kendilerinin canlı bomba olduklarını söyleyerek öğrenci arkadaşlarımızı tehdit etmişlerdir. Bu durum karşısında üniversite yönetimi ve devletin ilgili birimleri sessiz kalmamalıdır.
Bu hadisenin, geçen sene bugün Nevruz Kutlamaları’nda bölücü örgüt propagandasına tepki amacıyla düzenlenen ve okulun bütün vatansever öğrencilerinin katıldığı Bayrak Yürüyüşü’nün yıldönümüne denk getirilişi manidardır!
Görüldüğü üzere terör örgütünün dağ, şehir ve üniversite yapılanmaları dün olduğu gibi bugünde üniversite öğrencilerini, milletimizi ve devletimizi hedef almaktadır.

İnsanımızın canı, milletimizin beraberliği ve devletimizin bütünlüğüne kasteden bu katiller bilmelidir ki; Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Türk gençliği var olduğu sürece bu emellerini asla gerçekleştiremeyeceklerdir!
Türk gençliği, Türk Milleti’nin bütünlüğü ve Türk Devleti’nin bekası için kıyamete kadar durmandan, yılmadan mücadelesine devam edecektir.

Yaşanan bu elim hadise sonucunda yaralanan öğrenci arkadaşlarımıza acil şifalar diliyor, terörü bir kez daha lanetliyor ve devletin yetkili mercilerini göreve davet ediyorum.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
24 Mart 2016


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter