Gümüşhane Ülkü Ocakları’ndan ‘Bir Nesil Yargılanıyor’ isimli tiyatro etkinliği

Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Bir Nesil Yargılanıyor’ isimli tiyatro gösterimi  Atatürk Kültür Merkezinde sahnelendi.

‘Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme’ Sloganı ile Türk Gençliğinin Madde Bağımlılığı Batağına düşmemeleri ve bu konuda duyarlılık uyandırıp bilinçlendirici bir içeriğe sahip Tiyatro etkinliğinin açılış konuşmasını İl Başkan Yardımcısı Nusret Aslan Yaptı.

İl Başkan Yardımcısı Nusret Aslan Yapmış olduğu açılış konuşmada ;

”Türk milleti bugün çok zor bir süreçten geçmekte, her cepheden cebren ve hile ile yara almakta, kan kaybetmekte, tarihinde benzeri görülmemiş menfi durumlara şahit olmakta ve halk bilinçsizlik uçurumuna son süratle itilmektedir.

Uyuşturucu ; çağımızın en büyük düşmanı ,cehaletin en çirkin yüzü , tozpembe bir siyah , Hasan Sabbah döneminden bugünlere kadar karşımızda olup , dış etmenlerinde büyük bir etkisiyle , her gün , her saat , her dakika geleceğimizin teminatı olan bireylerimizi zehirlemekte , bambaşka bir karanlığa doğru sürüklemektedir. Aile bireyleri olarak bizleri her an endişe , stres içerisinde olmaya teşvik etmektedir.
Gümüşhane Ülkü Ocakları olarak; bu bilinçsizliğe, duyarsızlığa karşı ‘’dur!’’ diyebilmek adına daha öncesinde ocağımız bünyesinde eğitim programları üzerinde yoğunlaşarak üniversiteye hazırlanan ortaöğretimdeki kardeşlerimize kurs hizmetleri sunmuş, sayısız sosyal-aktiviteler düzenlemiş, barınma sıkıntısı çeken üniversiteli arkadaşlarımıza ‘’ülkü evi’’ projesini hayata geçirmiş Son olarak ‘’ Uyuşturucuya Hayır !Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme!‘’ sloganı altında ‘’Bir Nesil Yargılanıyor’ ‘’ adlı tiyatro gösterimizle karşınızdayız.” dedi.

Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile salona gelen bayanlara kırmızı karanfil dağıtılarak Kadınlar günü kutlandı.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter