Gümüşhane Ülkü Ocakları’ndan “Aşk-ı Nebi Gecesi”

Gümüşhane Ülkü Ocakları, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ”Aşk-ı Nebi Gecesi” düzenledi.

Gümüşhane Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Vakur Kara, salona giren konukların tamamına kırmızı gül dağıttı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra naatlar ve şiirler okundu. Açılış konuşmasını yapan Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Vakur Kara, ”Peygamber efendimizin doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlaksızlığın had safhada olduğunu, Allah inancının unutulduğunu, insanlığın korkunç ve karanlık bir duruma düştüğünü ve dünyanın yaşanmaz hale geldiğini söyledi. Peygamber efendimizin tebliğ ettiği İslam dini ile dünyanın aydınlandığını, kalplerin nurlandığını kaydeden Kara, “O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.” dedi.

MHP İl Başkanı Orhan Mazman da konuşmasında programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, Kutlu Doğum Haftasını kutladı.

Programda daha sonra Eğitimci-Yazar Nurullah Özkılıç tarafından “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konularında konferans verildi. Özkılıç, Allah’ın bir aşk ve muhabbet uğruna bu cihanı yarattığını belirterek, “İnsan yaratılmışların en şereflisidir. İnsan Allah’a kul, Peygamberimize ümmet olmak için yaratılmıştır. Bir insan Allah’a kul olursa, kainata da sultan olur. 124 bin peygamber, efendimizi müjdeliyordu. O’nun nurundan bütün kainat yaratılmıştır.” dedi. Aşk-ı Nebi gecesinde vatandaşların da ilgi ile izlediği ve cep telefonları ile kayıt ettiği semazen ekibi gösterisi ile devam etti.

Program Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Vakur KARA, MHP İl Başkanı, MHP Merkez İlçe Başkanı, Gümüşhane Belediye Başkan Vekili ve Türkiye Kamu-Sen İl Başkanları tarafından katılımcılara teşekkür plaketi vermesi ile son buldu.

Programa Belediye Başkan Vekili Recep Gök, Başkan Yardımcıları Bilal Özdener, Şevki Aşkın, MHP İl Başkanı Orhan Mazman, MHP Merkez İlçe Başkanı Nurgül ÖZENER, MHP Köse İlçe Başkanı Sabri KALKAN, Türkiye Kamu-Sen Gümüşhane İl Başkanı Mustafa Fevzi AKÇAY ve vatandaşlar katıldı.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter