Gümüşhane Ülkü Ocakları Yoğun Katılımlı Bir Konser Düzenledi

Gümüşhane Ülkü Ocakları tarafından 20 Mart 2014 Perşembe günü “Demir Perde Eriyor, Türk Milliyetçileri Geliyor”  teması ile gerçekleştirilen konserde Ali Kınık, Mustafa Yıldızdoğan sahne aldı.

Zafer Meydanı’nda gerçekleştirilen konsere Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, MHP İl Başkanı Orhan Mazman, Merkez İlçe Başkanı Nurgül Özener, Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Vakur Kara, MHP Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri ile 5 bini aşkın kişi katıldı.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Vakur Kara yapmış olduğu açılış konuşmasında;

‘’Bir gün önce büyük bir sevgi, yoğun bir ilgi ile Türk Dünyası’nın Bilge Lideri, Türkmen Beyimiz, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’i bağrına basan siz değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimiz, bugün soğuk havaya rağmen büyük bir coşku ile alana sığmayacak şekilde bizlerle berabersiniz.  Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hilal’le süslenmiş akşamlardan iyinin doğrunun kazanacağı mutlu günlere hep birlikte kararlılıkla koşuyoruz.  İnanıyoruz  ve her geçen gün daha da büyüyerek geliyoruz’’ dedi.  Daha sonra alandaki vatandaşlara seslenen Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, gençlerin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, soğuk havada alanı doldurdukları için kendilerine teşekkür etti.

Önümüzdeki 30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili de konuşan Başkan Canlı, üç dönemdir Gümüşhanelilere hizmet etmeye çalıştığını belirterek,

“Bir yola çıktık gidiyoruz. Aldığımız sorumlulukların bilinci içerisindeyiz. Kim ne derse desin Gümüşhane Belediyesi tarih yazıyor. Özellikle son dönemde yapmış olduğumuz hizmetlerle güzel eserler ortaya koyduk. Geçmişten elde ettiğimiz tecrübeyle Gümüşhane’mizin önceliklerini belirleyerek hayalci olmayan projeleri hayata geçireceğiz. Ben bu şehri daha iyi yöneteceğim diyen herkesle, bu şehrin meselelerini şehrin meydanında isteyen adayla tartışmaya da varım.” dedi.

Konser programında ilk olarak sahneye Ali Kınık çıktı. Kınık’ın ardından sahneye çıkan Gümüşhaneli Karadeniz Müziği sanatçısı Özkan Pekin, kemençe eşliğinde alanda bulunanlara dakikalarca horon oynattı. Finalde sahne alan Mustafa Yıldızdoğan ise geç saatlere kadar katılımcılara türkü şöleni sundu.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter